zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Wieża widokowa na Borowej

góry, formacje skalne

Wieża widokowa na Borowej

Jedlina Zdrój

Wieża widokowa na Borowej Wieża widokowa na Borowej

Borowa w Górach Wałbrzyskich

Jedlina Zdrój

Borowa w Górach Wałbrzyskich Borowa w Górach Wałbrzyskich

Pomost widkowy na Borowej

Jedlina Zdrój

Pomost widkowy na Borowej Pomost widkowy na Borowej
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Wieża widokowa na Borowej zbudowana została w 2017 roku, jest więc stosunkowo nową atrakcją Gór Wałbrzyskich. Metalowa konstrukcja licząca niecałe 17 metrów pozwala podziwiać panoramę Wałbrzycha oraz okoliczne szczyty z górującym po drugiej stronie miasta Chełmcem. Przy dobrej pogodzie widać Ślężę oraz Śnieżkę.

Sama wieża ma ażurową konstrukcję co może powodować niepewność u osób z lękiem wysokości. Szerokie schody pozwalają jednak sprawnie wejść na szczyt konstrukcji. Przy barierkach pomostu zamontowane zostały tablice z oznaczeniem widocznych szczytów, co jest pomocne mniej obeznanym z okolicą turystom.

Na szczyt Borowej wiedzie kilka szlaków, zarówno z Wałbrzycha, Jedliny Zdroju jak i Rybnicy Leśnej. Z okolic dworca kolejowego Wałbrzych Główny można dojść na górę szlakiem żółtym do Koziej Przełęczy i dalej bardzo stromym czarnym (jest tak stromo, że trzeba uważać na staczające się kamienie). Dużo ładniejszym (lepsze widoki) i zarazem łatwiejszym jest zaczynający się w tym samym miejscu szlak czerwony. W okolicach dworca i wzdłuż DK35 jest sporo miejsc, w których można zostawić samochód. Wędrówka na szczyt zajmie ok 1,5 do 2 godzin.

Najkrótsza droga na szczyt wiedzie z Jedliny Zdroju. Samochodem należy dojechać do końca ulicy Pokrzywianka gdzie można zostawić samochód. Niektórzy proponują zostawienie auta wcześniej na parkingu naprzeciwko pensjonatu Zacisze Trzech Gór.

  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: nie
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: brak
Wstęp: wolny

Adres:
58-330 Jedlina Zdrój (dolnośląskie)

Strony www:

atrakcje w pobliżu
Zamek Wałbrzych Nowy Dwór
Schronisko Andrzejówka
Zamek Radosno
Zamek Stary Książ

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!