Torfowisko pod Zieleńcem do rezerwat przyrody przeciętnemu turyście przypominający nieco górskie bagno. Miłośnicy przyrody traktują je jednak jako unikalny w skali kraju rezerwat z rzadkimi gatunkami roślin. Torfowisko jest też siedliskiem cietrzewi i głuszców, które czasem bardzo hałaśliwie podkreślają swoją obecność.
Rezerwat utworzony w 1954 roku ma powierzchnię niemal 160 hektarów i planuje się jego powiększenie. Dla turystów przygotowano drewniane pomosty, z których mogą obserwować bagienną roślinność a wśród nich sosnę błotną, brzozę karłowatą oraz pozostałą roślinność bagienną. Na terenie torfowiska ustawiono tablice informacyjne, dzięki którym dowiadujemy się na co warto zwrócić uwagę.
Dla turystów zbudowano również drewnianą wieżę widokową, z której podziwiać można północno-zachodnią część torfowiska. Z wieży widać również okoliczne wzgórza wokół Zieleńca. Wieża nie jest niestety na tyle wysoka aby podziwiać dalszą okolicę.
Aby dojechać do Torfowiska pod Zieleńcem trzeba w Dusznikach-Zdrój skręcić z DK nr 8 tuż koło charakterystycznego budynku
Muzeum Papiernictwa i jechać główną drogą aż do niewielkiego leśnego parkingu. Droga ma idealną jak na polskie warunki nawierzchnię, ale jest dość wąska. Z parkingu do rezerwatu można dojść szlakiem lub drogą rowerową. Dojście zajmuje ok. 15 minut. Przejście szlakiem z samego Zieleńca zajmuje 30 minut.