zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek Sobótka-Górka

pałace

Zamek Sobótka Górka

Sobótka

Zamek Sobótka Górka Zamek Sobótka Górka

Wnętrze pałacu

Sobótka

Wnętrze pałacu Wnętrze pałacu

Średniowieczna rzeźba lwa

Sobótka

Średniowieczna rzeźba lwa Średniowieczna rzeźba lwa

Wnętrze zamku

Sobótka

Wnętrze zamku Wnętrze zamku

Wieża zamku w Sobótce Górce

Sobótka

Wieża zamku w Sobótce Górce Wieża zamku w Sobótce Górce
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Zamek Sobótka-Górka to dawny budynek klasztorny przebudowany na pałac w XIX wieku. Zamkiem nazywany jest tylko ze względu na swój wygląd, choć ostatnie badana archeologiczne odkryły w jego konstrukcji fragmenty średniowiecznej wieży i murów obronnych co może świadczyć o tym, że obok zabudowań klasztornych w Górce znajdowała się też jakaś budowla obronna.

Obecność augustianów w Górce wzmiankowana jest już na początek XII wieku, kiedy to wzniesiona została ich pierwsza kaplica. Kaplicę zniszczono jednak w czasie wojen husyckich. Dopiero po ich zakończeniu do świątyni dobudowano budynek mieszkalny. Po sekularyzacji zakonu w 1810 roku budynki augustianów sprzedano. Pod koniec XIX wieku ówczesny właściciel Eugeniusz von Kulmitz przebudował kaplicę wraz z przylegającym do niej budynkiem mieszkalnym w neorenesansowy pałac. W pałacu zachowała się średniowieczna kaplica.

Obecnie w zamku mieści się hotel, ale korzystając z uprzejmości gospodarza można często wejść do środka i zobaczyć wnętrze. Warto zwrócić uwagę na kaflowe piece, sufity oraz żyrandole wykonane z poroża. Oprócz samego zamku warto przejść się po starym parku i zobaczyć inne pozostałości klasztorne w Sobótce-Górce.

Osoby, które chcą zobaczyć zamek mogą dojechać aż pod same drzwi. Turyści, którzy chcą przy okazji wejść na Ślężę, mogą zostawić samochód, na początku ul. Zamkowej, gdzie znajduje się parking. Stamtąd na szczyt wiedzie mało uczęszczany szlak na szczyt.

  • Currently 2.00/5

Średnia: 2.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: brak
Wstęp: wolny

Adres:
Zamkowa 12
55-050 Sobótka (dolnośląskie)

Strony www:

atrakcje w pobliżu
Ślęża
Dom Turysty PTTK na Ślęży
Zamek Domanice
Pałac Krobielowice

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!