zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Skansen Słowian i Wikingów Wolin

muzea, skanseny

Skansen Słowian i Wikingów Wolin

Wolin

Skansen Słowian i Wikingów Wolin Skansen Słowian i Wikingów Wolin

Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie

Wolin

Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie

Skansen Słowian i Wikingów Wolin

Wolin

Skansen Słowian i Wikingów Wolin Skansen Słowian i Wikingów Wolin

Skansen Wolin

Wolin

Skansen Wolin Skansen Wolin
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie zbudowany został na wyspie Ostrów na wodach Zalewu Szczecińskiego. Tuż przy miejscowości Wolin zbudowany replikę średniowiecznego sprzed ok. 1000 lat. Skansen jest stosunkowo nowy, bo powstał 2007 roku za sprawą miłośników dawnych czasów ze stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów "Wolin-Jomsborg-Wineta".

Skansen prezentuje kilkadziesiąt chat różnych rzemieślników oraz wojów. Całość osady otacza palisada a na teren skansenu wchodzi się przez bramę, nad którą znajduje się wieżyczka strażnicza. Zwiedzający mogą zajrzeć do chat, obejrzeć prezentowane sprzęty a nawet zasiąść przy jednym stole z wikingiem.

Chaty nie są jedyną atrakcją Skansenu Słowian i Wikingów. Przed chatami spotkać można prawdziwych Słowian i Wikingów przy ich codziennych pracach domowych. Zainteresowani mogą posłuchać opowieści o ich życiu oraz organizowanych na terenie wyspy festiwalach.

Dorośli mogą spróbować proponowanej przez obsługę kuchni (gril) a dzieci mogą pobawić się na 1000-letnim placu zabaw, na którym czekają niespotykane na innych placach urządzenia. Dodatkowo dzieci mogą przebrać się w stroje wikingów i stoczyć walkę na drewniane miecze. Za dodatkową opłatą można również przepłynąć się łodzią wikingów do czego przewoźnicy gorąco (i nieustannie) namawiają. W kasie znajduje się sklepik gdzie można kupić szereg ciekawych pamiątek - zupełnie innych od chińskich świecidełek oferowanych na nadmorskich straganach.

Na terenie skansenu organizowane są różne imprezy. Najbardziej znana to Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie, który odbywa się zawsze latem i przyciąga kilka tysięcy uczestników i aż kilkadziesiąt tysięcy turystów. Jest to największa tego typu impreza w naszej części Europy. Większy zlot miłośników wczesnego średniowiecza odbywa się raz na kilka lat w Anglii. Największą atrakcją Festiwalu Słowian i Wikingów jest wielka bitwa, w której uczestniczy kilkuset wojów.

Aby dojechać do Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie trzeba zjechać z z drogi krajowej nr 3 na zjeździe "Wolin, Kamień Pom., Stępnica" tuż przed wjazdem na wyspę Wolin jadąc od strony Szczecina. Jadąc od strony Świnoujścia trzeba minąć Wolin i skręcić po przejechaniu rzeki Dziwna. Po zjechaniu trzeba kierować się na południe od DK nr. 3. Przed samym skansenem znajduje się duży parking.
  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: płatny

Adres:
Wyspa Ostrów, Recław 37
72-510 Wolin (zachodnio-pomorskie)

Strony www:
www.jomsborg-vineta.com

atrakcje w pobliżu
Wzgórze Zielonka
Jeziorko Turkusowe
Wyrzutnie rakiet V3
Latarnia morska w Świnoujściu

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!