zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Pałac w Żelaźnie

pałace

Pałac w Żelaźnie

Żelazno

Pałac w Żelaźnie Pałac w Żelaźnie

Park przy pałacu

Żelazno

Park przy pałacu Park przy pałacu

Pałac w Żelaźnie

Żelazno

Pałac w Żelaźnie Pałac w Żelaźnie
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Pałac w Żelaźnie zbudowany został pod koniec XVIII wieku w stylu barokowym. Pałac zbudowany przez Franza Arbogasta Hoffmanna często zmieniał właścicieli i był często rozbudowywany. Pałac otoczony jest starym parkiem, przez który przepływa strumień (ponoć sztucznie przekopany). Na teren parku prowadzi stara brama i przylegający do niej budynek bramny. Dodatkową atrakcją pałacu jest oranżeria.

Pałac do II wojny światowej pełnił funkcje mieszkalne. Po wojnie pełnił funkcje składnicy muzealnej, następnie znajdował się w nim dom wczasowy. W latach 1970?1978 pałac w Żelaźnie przeszedł remont. Pałac jak i otaczający go park jest ładnie utrzymany i warto go zobaczyć. Jeszcze w roku 2012 miał w pałacu zostać utworzony "Dom Pogodnej Jesieni", jednak inicjatywa ta upadła.

Także obecnie obiekt pełni funkcje hotelu - domu wypoczynkowego. Niestety turyście, którzy nie mieszkają w pałacu nie są mile widziani.

Podczas mojej wizyty ochroniarz wykonujący prace ogrodnika najpierw poprosił mnie o nie robienie zdjęć, następnie po kilku minutach spaceru po parku poprosił o opuszczenie terenu. Ponoć obecność obcych i ich samochodów na parkingu mocno denerwuje szefa obiektu.

Zamek znajduje się przy drodze krajowej nr 33 na północ od Żelazna i nadawałby się na przyjemne miejsce odpoczynku w podróży dla osób jadących w stronę Czech, gdyby oczywiście goście byliby tam mile widziani. Przy drodze znajduje się mały kierunkowskaz do pałacu, ale sam budynek nie jest widoczny z drogi - jest zasłonięty przez drzewa.
  • Currently 2.00/5

Średnia: 2.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: nie
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: brak
Wstęp: wolny

Adres:
Żelazno 54
57-361 Żelazno (dolnośląskie)

Strony www:

atrakcje w pobliżu
Wieża rycerska w Żelaźnie
Wieża widokowa na Wapniarce
Most Św. Jana w Kłodzku
Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | pruzkumnikovou sachove nedavne uzrani zimovat Już wkrótce wyruszamy w Polskę!