zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg

muzea, skanseny

Muzeum Oręża - Czołg Ciężki IS-2

Kołobrzeg

Muzeum Oręża - Czołg Ciężki IS-2 Muzeum Oręża - Czołg Ciężki IS-2

Muzeum Oręża - średniowiecze

Kołobrzeg

Muzeum Oręża - średniowiecze Muzeum Oręża - średniowiecze

Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg

Kołobrzeg

Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg

Kolekcja dział w Muzeum Oręża

Kołobrzeg

Kolekcja dział w Muzeum Oręża Kolekcja dział w Muzeum Oręża
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu posiada kilka oddziałów, Największa wystawa przedstawia Dzieje Oręża Polskiego częściowo w budynku gdzie wystawione są mniejsze eksponaty a częściowo na otwartym powietrzu gdzie ustawione są czołgi, wozy bojowe, duża kolekcja dział, miny morskie a nawet samoloty.

W pawilonie muzeum znajduje się duża kolekcja umundurowania rycerzy, wojów i żołnierzy od średniowiecza aż po II wojnę światową. Oprócz ubioru, wyposażenia i uzbrojenia wystawa wzbogacona jest o jedną z ciekawszych w Polsce kolekcję orderów i odznaczeń wojskowych. Jedna z sal poświęcona jest prowadzonym w 1945 roku krwawym walkom o Kołobrzeg oraz zaślubinom z morzem. Jednym z elementów wystawy jest makieta zaślubin przy ruinach przedwojennej latarni morskiej.

Po obejrzeniu eksponatów w pawilonie zwiedzający wychodzą przed budynek muzeum. Ekspozycja plenerowa to prawdziwa gratka dla miłośników sprzętu wojskowego z XX wieku. Oprócz spotykanych w wielu muzeach legendarnych czołgów T34 czy ciężkiego czołgu IS-2, zobaczyć można samoloty MIG-19P i Ił-28. Niestety eksponaty są mocno stłoczone na małej powierzchni co w połączeniu z dużą liczbą zwiedzających sprawia, że wizyta w muzeum jest dosyć męcząca.

Do zwiedzenia wystawy w pawilonie i wystawy plenerowej jest jeden bilet. Jeśli ktoś ma ochotę zwiedzić tylko część plenerową to może skorzystać z tańszych biletów, ale te dostępne są tylko po godzinie 17. W 2013 bilet do muzeum kosztuje 15 zł a na wystawę plenerową 8 zł (po 17:00). Mieszkańcy Kołobrzegu po okazaniu dowodu osobistego mogą kupić bilety po preferencyjnych cenach (dyskryminacja przyjezdnych ?).

Wystawa Dzieje Oręża Polskiego znajduje się w centrum Kołobrzegu. W sezonie letnim o miejsca parkingowe jest ciężko i dodatkowo znajdują się one w strefie płatnego parkowania. Wypoczywającym w samym Kołobrzegu polecam wybrać się do muzeum na piechotę.
  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: brak
Wstęp: płatny

Adres:
ul. Armii Krajowej 13
78-100 Kołobrzeg (zachodnio-pomorskie)

Strony www:
www.muzeum.kolobrzeg.pl

atrakcje w pobliżu
Reduta Solna w Kołobrzegu
Kołobrzeski Skansen Morski
Maszoperia - muzeum 6D  w Kołobrzegu
Reduta Bagienna (Morast) w Kołobrzegu

Bookmark and Share

reklama

    fotograf torun

    Sprawdźcie wolne terminy na najbliższe sezony ślubne. Cała Polska. Zadzwoń tel. 515 357 534 Fotoefekt.com

    fotoefekt.com

© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!