zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek Świdwin

zamki

Zamek Świdwin

Świdwin

Zamek Świdwin Zamek Świdwin

Zamek Świdwin

Świdwin

Zamek Świdwin Zamek Świdwin
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Początki zamku w Świdwinie sięgają XIII wieku, kiedy to powstała nad brzegiem Regi pierwsza budowla obronna. Początkowo wartownia otoczona była fosą i wysokimi na ponad 12 metrów murami obronnymi. Zamek zbudowany przez władców Brandenburgii.

Pod koniec XIV wieku zamek zakupiony został przez Zakon Krzyżacki. Krzyżacy dokonali dużej przebudowy zamku. Krzyżacy dobudowali wysoką wieżę, która pozwalała mieć widok na całą okolicę, kaplicę oraz refektarz. W zamku urzędował wójt i dwunastu braci zakonnych.

W 1540 roku zamek przeszedł w ręce joannitów. To od tego protestanckiego zakonu warownia nazywana jest Zamkiem Joannitów. To właśnie joannici przebudowali zamek w stylu barokowym. Przebudowę zamku przerwał rok 1630, kiedy to zamek najechały i zdobyły wojska szwedzkie. Także i Szwedzi podczas lat swej okupacji dokonali na zamku pewnych modyfikacji.

W drugiej połowie XVIII wieku zasypano fosę i dokonano ostatnich zmian, które przetrwały do dzisiaj. Po sekularyzacji dóbr zakonu w 1808 roku w zamku znajdował się sąd, więzieni oraz kilka innych urzędów.

Obecnie w zamku dział muzeum i dom kultury. Zamek jak i wieżę zamkową można zwiedzać. Tren wokół zamku jest ładnie zagospodarowany. Nie ma też problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego.
  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: nie
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: wolny

Adres:
ul. Niedziałkowskiego 17
78-300 Świdwin (zachodnio-pomorskie)

Strony www:
www.zamek.swidwin.pl

atrakcje w pobliżu
Hortulus Dobrzyca - ogrody tematyczne
Latarnia morska Gąski
Muzeum Oręża Polskiego Kołobrzeg
Zamek Drahim

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Bagażniki Autoboxy Łańcuchy biuro podróży stoły do masażu weselna forum wielotematyczne Już wkrótce wyruszamy w Polskę!