zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek w Rogowie Opolskim

zamki

Zamek w Rogowie Opolskim

Rogów Opolski

Zamek w Rogowie Opolskim Zamek w Rogowie Opolskim

Rogów Opolski - tarasy przed zamkiem

Rogów Opolski

Rogów Opolski - tarasy przed zamkiem Rogów Opolski - tarasy przed zamkiem

Mury zamku w Rogowie Opolskim

Rogów Opolski

Mury zamku w Rogowie Opolskim Mury zamku w Rogowie Opolskim

Dom pod Kogutkiem

Rogów Opolski

Dom pod Kogutkiem Dom pod Kogutkiem
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Zamek w Rogowie Opolskim powstał na początku XVII wieku. Znaleźć można wzmianki o tym, że we wcześniejszych wiekach istniała jakaś budowla obronna, ale nie wiele o niej wiadomo. Z czasem zamek został przebudowany na pałac a w XIX wieku otoczony ładnym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim, który to można podziwiać do dnia dzisiejszego. Dodatkowym obiektem na terenie parku jest Dom pod Kogutkiem, zbudowany na początku XX wieku.

Renesansowo - klasycystyczny zamek najdłużej pozostawał w rękach rodu von Haugwitz - od połowy XVIII wieku do II wojny światowej. W czasie wojny zamek w Rogowie Opolskim pełnił rolę ośrodka szkoleniowego Hitlerjugend. Po 1945 roku pałac pełnił rolę przedszkola i magazynu zbożowego przy miejscowym PGR. W 1946 roku zamek został filią Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu co uchroniło go od dewastacji.

Obecnie na zamku mieszczą się cenne starodruki, mapy, miedzioryty i wystawa historii książki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Wśród zbiorów są między innymi listy włodarzy zamku w Rogowie.

Park oraz Zamek jest udostępniony do zwiedzania. Dom pod Kogutkiem pełni rolę hotelu. Zamek znajduje się 4 kilometry od autostrady A4 i dojazd to niego jest bardzo dobrze oznakowany. Z uwagi na bliskość tej trasy idealnie nadaje się na przerwę w podróży. Samochodem podjechać można pod sam zamek, innego parkingu właściwie nie ma. Co prawda jest trochę miejsca przed wjazdem na kamienny most, ale parkujących goni stamtąd pewien upierdliwy jegomość, który mieszka w niskim domku. Jego ciężki charakter poodwiedzają nawet pracownicy zamku.

Będąc w rogowskim zamku warto przejść po parku i wybrać się na krótką wycieczkę nad Odrę, która znajduje się bardzo niedaleko zamku, chociaż nie jest widoczna z tarasów przy zamku.
  • Currently 3.00/5

Średnia: 3.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: wolny

Adres:
ul. Parkowa 36-38
47-312 Rogów Opolski (opolskie)

Strony www:
www.rogow.wbp.opole.pl

atrakcje w pobliżu
Zoo Opole
Pałac w Mosznej
Muzeum Wsi Opolskiej
Klasztor franciszkański na Górze Św. Anny

Bookmark and Share

reklama

    dariusz budyta spot

    o dariusz budyta nie znaleziono projektu profesjonalna platforma copywriterska zrzeszająca starannie wyselekcjonowanych freelancerów
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | konta osobiste zaproszenia ślubne Rozkład jazdy kolei rozwód kościelny Bankowyonline.pl Już wkrótce wyruszamy w Polskę!