zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Muzeum Kurpiowskie w Wachu

muzea, skanseny

Muzeum Kurpiowskie w Wachu Bursztynowa Kraina - Kopalnia bursztynu

Wach

Muzeum Kurpiowskie w Wachu Bursztynowa Kraina - Kopalnia bursztynu Muzeum Kurpiowskie w Wachu Bursztynowa Kraina - Kopalnia bursztynu

Muzeum Kurpiowskie w Wachu Bursztynowa Kraina - Kopalnia bursztynu

Wach

Muzeum Kurpiowskie w Wachu Bursztynowa Kraina - Kopalnia bursztynu Muzeum Kurpiowskie w Wachu Bursztynowa Kraina - Kopalnia bursztynu

gospodarze

Wach

gospodarze gospodarze

Muzeum Kurpiowskie w Wachu

Wach

Muzeum Kurpiowskie w Wachu Muzeum Kurpiowskie w Wachu
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Muzeum Kurpiowskie w Wachu mieści się na terenie gospodarstwa ma północy województwa mazowieckiego. W muzeum zgromadzono ponad 3 tys. eksponatów, dotyczących dawnego życia Kurpiów. W grudniu 2009 r została otwarta też powozownia. Eksponaty zostały podzielone na tematyczne działy związane z zawodami. Wśród nich tkactwo, bursztyniarstwo, stolarstwo, plecionkarstwo, bartnictwo i inne rzemiosła oraz stroje ludowe.

Dodatkową atrakcją, ale dostępny tylko w formie lekcji edukacyjnych jest zrekonstruowana XIX wieczna kopalna bursztynu. Uczestnicy zajęć mogą zobaczyć jak wyglądało wydobywanie bursztynu na terenie Puszczy Zielonej.

Muzeum Kurpiowskie w Wachu organizuje również kilka imprez cyklicznych: Majówka w Muzeum, Bajania Kurpiowskie - I Przegląd Gadki Kurpiowskie (ostatnia niedziela czerwca) czy Święto Bursztynu Kurpiowskiego (wrzesień).

Na miejscu można również kupić nasze wyroby kurpiowskie z bursztynu, z koronki frywolitkowej i szydełkowej oraz pisanki kurpiowskie, a także przepiękną biżuterię. Dodatkową trakcja dla dzieci jest plac zabaw (darmowy).

Wach położony jest w samym środku Puszczy Kurpiowskiej, w połowie drogi między Kadzidłem a Myszyńcem, przy trasie 53 z Warszawy na Mazury. Położenie jest idealnym przystankiem dla turystów zmierzających z Warszawy na Mazury i odwrotnie.
 • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 2 głosy ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: wolny

Adres:
Wach 14
07-420 Wach (mazowieckie)

Strony www:
www.muzeum.kurpie.com.pl

atrakcje w pobliżu
Zamek w Nidzicy
Cytadela Warszawska
Kościół Nawiedzenia NMP w Warszawie
Zamek Królewski w Warszawie

Bookmark and Share

reklama

  remont łazienki koszt 2023

  Remont łazienki Warszawa opinie zobacz ! Zadzwoń tel. 226022589 kliknij lazienkaw10dni.pl

  lazienkaw10dni.pl

© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | wspinanie karty kredytowe zaproszenia na ślub gadżety reklamowe Kopalnia kryptowalut Już wkrótce wyruszamy w Polskę!