zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek w Żywcu

zamki

Zamek w Żywcu

Żywiec

Zamek w Żywcu Zamek w Żywcu

Stary Zamek w Żywcu

Żywiec

Stary Zamek w Żywcu Stary Zamek w Żywcu

Park w Żywcu

Żywiec

Park w Żywcu Park w Żywcu

Zamek w Żywcu

Żywiec

Zamek w Żywcu Zamek w Żywcu

Chiński domek

Żywiec

Chiński domek Chiński domek
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Na zamek w Żywcu w rzeczywistości składają się dwa obiekty. Stary zamek, którego początki sięgają średniowiecza i nowy zamek a dokładniej klasycystyczny pałac położony tuż obok starego.

Stary zamek powstał w Żywcu w XV wieku. Początkowo byłą to wieża mieszkalna i kilka zabudowań otoczonych wałem i fosą. Zamek rozbudowano i pod koniec XV wieku posiadał już baszty i mury obronne. Renesansowe krużganki, które można podziwiać na dziedzińcu zamku powstały pod koniec XVI wieku. W XVIII wieku dobrze ufortyfikowany zamek zamieniono w rezydencję. Ostatnimi posiadaczami zamku byli Habsburgowie.

Tuż obok starego zamku pod koniec XV wieku zbudowany został nowy zamek. Nowy zamek w Żywcu zbudowano po tym jak wojska polskie zniszczyły stary zamek po buncie jego właścicieli - rodziny Komorowskich. Obecny kształt nowego zamku to wynik przebudowy w XIX wieku przez jego ostatnich prywatnych właścicieli. Od ich nazwiska nowy zamek nazywany jest Pałacem Habsburgów.

Stary Zamek jak i Pałac Habsburgów mieszczą się niemal w samym centrum Żywca. Za nimi znajduje się duży i dobrze utrzymany park. Będąc w parku warto zobaczyć Chiński Domek. Jest to położona na wyspie altana z XVIII wieku. W okresie letnim działa w nim kawiarnia.

W odrestaurowanym Starym Zamku mieści się obecnie Muzeum Miejsce w Żywcu. Wstęp na dziedziniec jest bezpłatny. Dalej już trzeba zapłacić. W Nowym Zamku mieści się szkoła średnia. Dodatkową atrakcją jest Park Miniatur.
  • Currently 3.00/5

Średnia: 3.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: wolny

Adres:
ul. Zamkowa 2
34-300 Żywiec (śląskie)

Strony www:
www.muzeum-zywiec.pl

atrakcje w pobliżu
Skrzyczne
Żywiecki Park Etnograficzny
Ogród japoński w Pisarzowicach
Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!