zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek Chudów

zamki

Zamek Chudów

Chudów

Zamek Chudów Zamek Chudów

Zamek Chudów i głaz narzutowy

Chudów

Zamek Chudów i głaz narzutowy Zamek Chudów i głaz narzutowy

Zamek Chudów

Chudów

Zamek Chudów Zamek Chudów

Wieża zamku Chudów

Chudów

Wieża zamku Chudów Wieża zamku Chudów

Mała Pasieka

Chudów

Mała Pasieka Mała Pasieka

Czarownica

Chudów

Czarownica Czarownica
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Zamek Chudów to odrestaurowana, renesansowa budowla znajdująca się w województwie śląskim. Zamek, który jeszcze w latach 90-tych był podupadłą ruiną dzięki staraniom Fundacji Chudów został częściowo odbudowany i jest dziś miejsce wielu imprez i weekendowych wypadów mieszkańców Górnego Śląska.

Najlepiej odrestaurowaną częścią zamku jest wieża, w której znajduje się małe muzeum zamkowe. Niestety jest ono czynne tylko w sezonie letnim od kwietnia do września i poza poniedziałkami dopiero od południa. W innych godzinach oraz poza sezonem zamek zwiedzać można po wcześniejszym umówieniu (tylko grupy zorganizowane).

Zamek w Chudowie nie należy do największych, ale jego otoczenie jest dobrze zorganizowane. Na turystów czekają parkingi, mała gastronomia, wiata a nawet mała pasieka i rzeźby postaci z bajek. Cały teren jest obszerny i pozwala się zrelaksować.

Zamek w Chudowie zbudowany został w pierwszej połowie XVI wieku. Najważniejszą częścią zamku była kwadratowa wieża obronna, którą po odbudowie podziwiać można i dziś. Dwa budynku dla panów i dla służby , które wraz z wieżą tworzyły mały dziedziniec nie doczekały się jeszcze odbudowy.

Zamek Chudów znajduje się zaledwie kilka kilometrów od skrzyżowania dróg A4 i A1 koło Gliwic. Z tego też powodu warto odwiedzić go jadać jedną z tych dróg przez Śląsk, szczególnie jadać z rodziną. Tego typu jet o wiele lepsza niż parking przy autostradzie.
  • Currently 2.00/5

Średnia: 2.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: brak
Wstęp: wolny

Adres:
ul. Podzamcze 6
44-177 Chudów (śląskie)

Strony www:
www.zamekchudow.pl

atrakcje w pobliżu
Zabytkowa Kopalnia Guido w Zabrzu
Zamek w Pszczynie
Zespół Pałacowo-Parkowy w Pławniowicach
Pałac Mieroszewskich w Będzinie

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!