zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Stare Miasto w Bydgoszczy

inne

Stare spichrze nad Brdą

Bydgoszcz

Stare spichrze nad Brdą Stare spichrze nad Brdą

Opera Nova

Bydgoszcz

Opera Nova Opera Nova

Stary Rynek w Bydgoszczy

Bydgoszcz

Stary Rynek w Bydgoszczy Stary Rynek w Bydgoszczy

Stare spichrze nocą

Bydgoszcz

Stare spichrze nocą Stare spichrze nocą

Nowe Spichrze nad Brdą

Bydgoszcz

Nowe Spichrze nad Brdą Nowe Spichrze nad Brdą

Kładka nad Brdą

Bydgoszcz

Kładka nad Brdą Kładka nad Brdą
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Bydgoszcz posiada ciekawe Stare Miasto malowniczo położone nad Brdą. Rozwój Bydgoszczy związany był z handlem i transportem towarów rzekami Brdą i Wisłą do Gdańska dlatego też najciekawsze zabytki zlokalizowane są nad brzegiem rzeki. Bydgoskie spichrze, których zachowało się około dziesięciu budowano jako magazyny produktów spożywczych - głównie zbóż. Najbardziej znane bydgoskie spichrze będące jednocześnie logiem miasta znajdują się ul. Grodzkiej.

Ciekawy krajobraz nadrzeczny podziwiać możemy spacerując wzdłuż brzegów Brdy i jej odnogi Młynówki jednak najciekawsza panorama na spichrze i stary port rozpościera się z mostu Staromiejskiego. Widać z niego nie tylko stare spichrze, ale również tzw. "Nowe Spichrze" czyli siedzibę BRE Banku. Budynki te uznawane są za jedne z najlepszych nowoczesnych projektów architektonicznych w Polsce. Inny nowoczesny budynek widoczny z mostu to gmach "Opera Nova".

Centralnym punktem Starego Miasta jest Stary Rynek, którego historia sięga lokacji miasta w połowie XIV wieku. Bydgoszcz ze względu na handlowy charakter miasta ma jeszcze kilka mniejszych placów: Rynek Rybi położony przy starych spichrzach, Rynek Zbożowy i Rynek Wełniany.

Inną ciekawą częścią Starego Miasta jest Wenecja Bydgoska, czyli zespół budynków powstały nad rzeką Młynówką w XIX wieku. Wenecja Bydgoska składa się z szeregu dużych kamienic, w których bogaci mieszczenie zakładali liczne zakłady rzemieślnicze a nawet fabryki. Obecnie mieszczą się tam liczne puby i restauracje.

Najciekawszym obiektem sakralnym w obrębie Starego miasta jest położony tuż obok Starego Rynku gotycka Katedra św. Marcina i Mikołaja. Zbudowany w XIV wieku kościół posiada bardzo ładne wnętrze; warto również zobaczyć go od strony rzeki.

Wszystkie zabytki Bydgoszczy warto zobaczyć zarówno w dzień jak i wieczorem. Wszystkie są bardzo efektownie podświetlone a liczne mosty i kładki pozwalają sprawnie poruszać się między brzegami rzeki i jej wyspami.

Bydgoska starówka to centrum wielkiego miasta więc nie łatwo tu zaparkować. Duży, płatny parking znajduje się koło budynku "Opery Novej" przy ul. Karmelickiej. Co ciekawe przy skręcie z głównej ulicy Marszałka Focha w Karmelicką znajduje się zakaz skrętu! Dopiero pod min drobnym drukiem wypisana jest długa lista tych, których ów zakaz nie obowiązuje. Wśród nich wymieniony jest dojazd na parking. Przyjeżdżający tam pierwszy raz turysta z pewnością nie skręci na parking bo musiałby się na dłuższy czas zatrzymać przy znaku i czytać wypisane przez drogowców listy (maj 2012). Ciekawe po co ten zakaz. Ulica karmelicka prowadzi tylko na parking i ... do rzeki.

Stare Miasto to również miejsce gdzie spotkać możemy różnej klasy hotele. Wszystko to za sprawą wielu odbywających się w Bydgoszczy imprez kulturalnych, spotkań biznesowych oraz wydarzeń sportowych. Wraz z inwestycjami w zabytki miasta pojawia się również coraz większa liczba turystów.
  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: płatny
Wstęp: wolny

Adres:
Stary Rynek
85-101 Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)

Strony www:

atrakcje w pobliżu
JuraPark Solec Kujawski
Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
Zamek w Toruniu

Bookmark and Share

reklama

    fotograf toruń

    FOTOGRAFIA OKOLICZNOŚCIOWA - CENNIK. Cena sesji obejmuje - doświadczenie i umiejętności fotografa + pomysły na sesję

    fotoefekt.com

© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!