zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Park Mitologii w Zatorze

inne

Park Mitologii

Zator

Park Mitologii Park Mitologii

Park Mitologii

Zator

Park Mitologii Park Mitologii

Park Mitologii

Zator

Park Mitologii Park Mitologii

Park Mitologii

Zator

Park Mitologii Park Mitologii

Park Mitologii

Zator

Park Mitologii Park Mitologii
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Obok istniejących już Parku Ruchomych Dinozaurów DinoZatorland oraz Parku Św. Mikołaja w Krainie Bajek powstaje w Zatorze Park Mitologii poświęcony tematyce mitologii greckiej. Dlaczego mitologia?
Mitologia, jako jeden z fundamentów współczesnej kultury zajmuje w niej niezwykle ważne miejsce. Sama mitologia obecnie nie jest tylko reliktem przeszłości, zbiorem dawnych wierzeń i podań. Dziś w dobie powszechnej cyfryzacji życia, ludzie coraz częściej tęsknią do pewnych wierzeń magicznych. Znakomitym przykładem tego typu działań jest obecna popularność takich autorów jak Tolkien czy J.R Rolling. Ich twórczość jest wyrazem pewnej tęsknoty za niezwykłością w świecie tak bardzo z niej oddartym. Wymienieni wyżej pisarze i inni im podobni garściami czerpią z regionalnych mitologii w tym najobszerniejszej z mitologii greckiej. Tak właśnie narodził się pomysł na pierwszy w Polsce park mitologiczny.

Planowane otwarcie Parku Mitologii przewidziane jest na maj 2012 roku, a całe przedsięwzięcie zlokalizowane będzie na zbiorniku wodnym, sąsiadującym z Parkiem Dinozaurów. Już w najbliższym sezonie wiosenno-letnim pierwsi turyści wyruszą w rejs po malowniczym stawie, w trakcie którego poznają bogów, herosów i bohaterów. W czasie rejsu będzie można choć przez chwilę poczuć się jak uczestnik tak niezwykłych wydarzeń jak wojna bogów z gigantami, podstęp trojański, czy wyprawa po złote runo. Któż z nas nie chciałby stanąć twarzą w twarz z olbrzymim ruszającym się cyklopem, czy dzierżącym w swych dłoniach niezwykły piorun Zeusem.

Nad głowami zwiedzających przelatuja Dedal z Ikarem, olbrzymi smok gotuje się do skoki na Apolla, gdzieś dalej samotna Demeter szuka swojej córki Persefony.
  • Currently 1.00/5

Średnia: 1.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: płatny

Adres:
Parkowa 7
32-640 Zator (małopolskie)

Strony www:
www.parkmitologii.pl
www.zatorland.pl

atrakcje w pobliżu
Dinozatorland
Park św. Mikołaja w Zatorze
Park Mitologii na Wodzie
Park Owadów w Zatorze

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!