zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek w Pszczynie

zamki

Zamek w Pszczynie

Pszczyna

Zamek w Pszczynie Zamek w Pszczynie

Zamek w Pszczynie

Pszczyna

Zamek w Pszczynie Zamek w Pszczynie

Zamek w Pszczynie

Pszczyna

Zamek w Pszczynie Zamek w Pszczynie

Zamek w jesiennej mgle

Pszczyna

Zamek w jesiennej mgle Zamek w jesiennej mgle

Park w Pszczynie

Pszczyna

Park w Pszczynie Park w Pszczynie

Park w Pszczynie

Pszczyna

Park w Pszczynie Park w Pszczynie
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Zamek w Pszczynie to wielka rezydencja otoczona parkiem o powierzchni ponad 150 hektarów. Zamek przetrwał w niemal nienaruszonym stanie II wojnę światową i okupację sowiecką dlatego mieści się w nim od 1946 roku Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Historia zamku sięga XI wieku, kiedy za czasów Piastów powstała tu strażnica. W XIV wieku Ziemia Cieszyńska razem z Pszczyną przeszły pod panowanie czeskie. W XV wieku w miejscu strażnicy zbudowano gotycki zamek. Kolejni właściciele przebudowywali zamek w kolejnych wiekach, który z czasem przekształcił się reprezentacyjną rezydencję i zatracił pierwotny, obronny charakter. Ostatnimi i najbardziej znanymi właścicielami zamku byłą rodzina Hochberg von Pless, którzy byli jednocześnie właścicielami zamku w Książu. Po zakończeniu I wojny światowej Pszczyna wraz z Górnym Śląskiem znalazła się w granicach Polski - sam zamek został nadal w posiadaniu Hochbergów.

Obecnie zamek może poszczycić się wspaniałymi wnętrzami, w których podziwiać można przygotowane dla odwiedzających ekspozycje. Są wśród nich zbrojownia, apartamenty cesarskie i pamiątki po księżnej Daisy.

Zamek otoczony jest wielkim parkiem w stylu angielskim, w którym znajdują się liczne stawy i wysepki utworzone wzdłuż przepływającej przez niego rzeczki. Park w obecnym kształcie pochodzi z XIX wieku, ale jego początki sięgają XVI wieku. W parku znajdują się liczne dodatki ozdobne jak położony nieopodal zamku pawilon herbaciany. Na terenie parku znajdują się też grobowce byłych właścicieli. W jednej z części parku znajduje się zagroda z żubrami i innymi zwierzętami.

Nieopodal zamku znajduje się płatny i dozorowany parking. na terenie Pszczyny jest też wiele bezpłatnych miejsc do zaparkowania.
  • Currently 5.00/5

Średnia: 5.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: płatny
Wstęp: wolny

Adres:
ul. Brama Wybrańców 1
43-200 Pszczyna (śląskie)

Strony www:
www.zamek-pszczyna.pl

atrakcje w pobliżu
Ogród japoński w Pisarzowicach
Park Dinozaurów Ustroń
Skrzyczne
Zamek Chudów

Bookmark and Share

reklama

    pizza toruń

    Naszą dewizą jest zadowolenie klienta i tą maksymę stawiamy ponad wszystko. Nasi pracownicy są regularnie szkoleni przez najlepszych mistrzów kulinarnych. Pizza to nasze życie

    copernicuspizza.pl

© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Telefony Nokia, Nokia Testy sprzętu NOkia Wiadomości Nokia 5800 XpressMusic wczasy encyklopedia Już wkrótce wyruszamy w Polskę!