zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek w Pszczynie

zamki

Zamek w Pszczynie

Pszczyna

Zamek w Pszczynie Zamek w Pszczynie

Zamek w Pszczynie

Pszczyna

Zamek w Pszczynie Zamek w Pszczynie

Zamek w Pszczynie

Pszczyna

Zamek w Pszczynie Zamek w Pszczynie

Zamek w jesiennej mgle

Pszczyna

Zamek w jesiennej mgle Zamek w jesiennej mgle

Park w Pszczynie

Pszczyna

Park w Pszczynie Park w Pszczynie

Park w Pszczynie

Pszczyna

Park w Pszczynie Park w Pszczynie
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Zamek w Pszczynie to wielka rezydencja otoczona parkiem o powierzchni ponad 150 hektarów. Zamek przetrwał w niemal nienaruszonym stanie II wojnę światową i okupację sowiecką dlatego mieści się w nim od 1946 roku Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Historia zamku sięga XI wieku, kiedy za czasów Piastów powstała tu strażnica. W XIV wieku Ziemia Cieszyńska razem z Pszczyną przeszły pod panowanie czeskie. W XV wieku w miejscu strażnicy zbudowano gotycki zamek. Kolejni właściciele przebudowywali zamek w kolejnych wiekach, który z czasem przekształcił się reprezentacyjną rezydencję i zatracił pierwotny, obronny charakter. Ostatnimi i najbardziej znanymi właścicielami zamku byłą rodzina Hochberg von Pless, którzy byli jednocześnie właścicielami zamku w Książu. Po zakończeniu I wojny światowej Pszczyna wraz z Górnym Śląskiem znalazła się w granicach Polski - sam zamek został nadal w posiadaniu Hochbergów.

Obecnie zamek może poszczycić się wspaniałymi wnętrzami, w których podziwiać można przygotowane dla odwiedzających ekspozycje. Są wśród nich zbrojownia, apartamenty cesarskie i pamiątki po księżnej Daisy.

Zamek otoczony jest wielkim parkiem w stylu angielskim, w którym znajdują się liczne stawy i wysepki utworzone wzdłuż przepływającej przez niego rzeczki. Park w obecnym kształcie pochodzi z XIX wieku, ale jego początki sięgają XVI wieku. W parku znajdują się liczne dodatki ozdobne jak położony nieopodal zamku pawilon herbaciany. Na terenie parku znajdują się też grobowce byłych właścicieli. W jednej z części parku znajduje się zagroda z żubrami i innymi zwierzętami.

Nieopodal zamku znajduje się płatny i dozorowany parking. na terenie Pszczyny jest też wiele bezpłatnych miejsc do zaparkowania.
 • Currently 5.00/5

Średnia: 5.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: płatny
Wstęp: wolny

Adres:
ul. Brama Wybrańców 1
43-200 Pszczyna (śląskie)

Strony www:
www.zamek-pszczyna.pl

atrakcje w pobliżu
Ogród japoński w Pisarzowicach
Park Dinozaurów Ustroń
Skrzyczne
Zamek Chudów

Bookmark and Share

reklama

  pizza toruń

  Naszą dewizą jest zadowolenie klienta i tą maksymę stawiamy ponad wszystko. Nasi pracownicy są regularnie szkoleni przez najlepszych mistrzów kulinarnych. Pizza to nasze życie

  copernicuspizza.pl

  osuszanie mieszkań radom

  szmurlo oferuje osuszanie po zalaniach nowych domów gipsów posadzek wynajem osuszaczy radom dowóz gratis zadzwoń

  udzielę pożyczki prywatnej

  pożyczka prywatna z najniższym oprocentowaniem bez bik i krd w celu jej udzielenia możliwe że nie będzie sprawdzany nawet twój rejestr lub
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Telefony Nokia, Nokia Testy sprzętu NOkia Wiadomości Nokia 5800 XpressMusic wczasy encyklopedia Już wkrótce wyruszamy w Polskę!