zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Wieża widokowa w Dobromierzu

inne

Dobromierz - wieża widokowa

Dobromierz

Dobromierz - wieża widokowa Dobromierz - wieża widokowa

Dobromierz - wieża widokowa

Dobromierz

Dobromierz - wieża widokowa Dobromierz - wieża widokowa
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Wieża widokowa w Dobromierzu leży tuż obok drogi krajowej nr 5 ze Strzegomia do Bolkowa, ale nie jest widoczna ponieważ znajduje się na zalesionym wzgórzu. Aby dotrzeć do wieży należy skręcić w małą dróżkę na wzgórzu (tam gdzie często stoją z radarem-suszarką) i przejechać jeszcze ok 200 metrów. Można też zostawić samochód na parkingu przy drodze głównej pod opieką policjantów z drogówki jeśli tylko tam będą.

Sama wieża zbudowana została w 1845 roku w 100 rocznicę bitwy pod Dobromierzem, w której wojska pruskie pod wodzą Fryderyka II Wielkiego pokonały Austriaków pod dowódcą Karola Lotaryńskiego. Wieża widokowa a zarazem pomnik przyciągały gości i dlatego jej otoczenie również przygotowano dla turystów. Wybudowano tarasy, restaurację a poniżej strzelnicę.

Do dzisiaj zachowała się tylko nieco podniszczona wieża. Jej odrestaurowaniem zajął się obecny właściciel - pan Edward Hałdaś. Ponoć odwiedzający, którzy go spotykają mają szansę wejść na wieżę i posłuchać ciekawych opowieści. Inni mogą zobaczyć wieżę z zewnątrz. Sama wieża wykorzystywana jest również jako nadajnik telefonii komórkowej o czym świadczy duża liczba urządzeń i anteny.
  • Currently 1.00/5

Średnia: 1.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: wolny

Adres:
Dobromierz (dolnośląskie)

Strony www:
www.dobromierz.pl

atrakcje w pobliżu
Zamek Cisy
Zamek Książ
Zamek Bolków
Zamek Stary Książ

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Wózki widłowe konta osobiste sale weselne foto slub Już wkrótce wyruszamy w Polskę!