zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek w Czersku

zamki

Zamek w Czersku

Czersk

Zamek w Czersku Zamek w Czersku

Zamek w Czersku

Czersk

Zamek w Czersku Zamek w Czersku

Wieża zachodnia zamku w Czersku

Czersk

Wieża zachodnia zamku w Czersku Wieża zachodnia zamku w Czersku

Komnata burgrabiego

Czersk

Komnata burgrabiego Komnata burgrabiego

Brama wjazdowa na zamek

Czersk

Brama wjazdowa na zamek Brama wjazdowa na zamek
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Zamek książąt mazowieckich w Czersku zbudowany został w XIV wieku w miejscu starego grodu obronnego. Zbudowany z cegły zamek stanowił ważne ogniwo obronne na Mazowszu. Zamek posiadał 3 wieże i grube mury obronne. Wieże obronne początkowo równe z murami podwyższono aby zamek wyglądał bardziej reprezentacyjnie. Historia zamku kończy się wraz z Potopem Szwedzkim, kiedy to zamek został zdobyty i zdewastowany.

Dziś zamek udostępniony jest zwiedzającym. Jego wysokie i dobrze widoczne z okolicy wieże przyciągają turystów jak bilbordy reklamowe. Zwiedzający mogą wejść na dziedziniec oraz na 2 wieże. W kwadratowej wieży wjazdowej zobaczyć można komnatę burgrabiego wyposażoną w kominek i podwieszoną na belkach latrynę.

Druga z otwartych wież ma wejście na wysokości murów obronnych i wchodzi się do niej po zewnętrznych schodach. Poniżej poziomo wejścia wieża jest pusta. Pełniła ona rolę więzienia, do którego na linach opuszczano skazanego. Ze szczytu wieży rozpościera się panorama okolicy i widok na dziedziniec zamku.

Odwiedzający zamek mogą zostawić samochód na małym ryneczku pod zamkiem, gdzie jest dosyć sporo miejsc parkingowych i kilka sklepików. Oprócz odwiedzin samych ruin warto przejść się wokół i pooglądać zamek z perspektywy. Szczególnie warte polecenia jest przejście za wodę (rozlewisko jakiejś rzeczki) na wschód od zamku.

Na zamku w Czersku często odbywają się turnieje rycerskie oraz inne imprezy kulturalne ponieważ zamek jest pod opieką Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii.
  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: płatny

Adres:
Podzamcze
05-530 Czersk (mazowieckie)

Strony www:
www.zamekczersk.pl

atrakcje w pobliżu
Łazienki Królewskie w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (PKiN)
Zamek Królewski w Warszawie
Stare Miasto w Warszawie

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!