zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek Bobolice

zamki

Zamek Bobolice

Niegowa

Zamek Bobolice Zamek Bobolice

Zamek Bobolice

Niegowa

Zamek Bobolice Zamek Bobolice

Zamek Bobolice

Niegowa

Zamek Bobolice Zamek Bobolice

Zamek Bobolice

Niegowa

Zamek Bobolice Zamek Bobolice

Zamek Bobolice

Niegowa

Zamek Bobolice Zamek Bobolice
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Zamek Bobolice zbudowany został w połowie XIV wieku za panowania Kazimierza Wielkiego. Zamek zbudowany został na wysokiej skale i należał do tzw. Szlaku orlich gniazd czyli zamków broniących ziem polskich od strony Śląska. Zamek miał wielu właścicieli a jednym z nich był rozbójnik Andrzej Schony. Pod koniec XVI wieku zamek ucierpiał mocno w trakcie najazdu Maksymiliana III Habsburga. Ostatecznie zamek popadł w ruinę w czasie najazdu Szwedów. W XIX wieku w ruinach zamku odnaleziono skarb. Na wieść o tym kolejni poszukiwacze skarbów dokończyli dzieła zniszczenia.

We wrześniu 2011 po latach odbudowy prowadzonej przez właścicieli zamku rodzinę Laseckich zamek Bobolice został oficjalnie otwarty mimo, że na zachodniej części murów stoją jeszcze rusztowania.

Zamek jest dobrze widoczny z całej okolicy. Na turystów czeka duży, bezpłatny parking. Zamek można zwiedzać jednak zabronione jest robienie zdjęć we wnętrzach o czym na każdym kroku przypominają tabliczki informacyjne. Z górnych pieter dobrze widać oddalony około kilometr zamek Mirów, a właściwie to co po nim pozostało.

Do zamku Mirów można podjechać samochodem lub przejść szlakiem turystycznym, który wiedzie przez okoliczne wzgórza i skałki. Szlak nie jest trudny - mogą nim przejść nawet mali piechurzy. Z uwagi na ładną panoramę i widok na oba zamki warto przejść się tym szlakiem.

  • Currently 5.00/5

Średnia: 5.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: płatny

Adres:
Bobolice
42-320 Niegowa (śląskie)

Strony www:
www.zamekbobolice.pl

atrakcje w pobliżu
Zamek Mirów
Fabryka prochu w Ogrodzieńcu
Park Miniatur - Ogrodzieniec
Zamek Ogrodzieniec

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Biuro Rachunkowe Kielce Biuro rachunkowe Kielce Serwis Auto Koziegłowy fotografia foto Już wkrótce wyruszamy w Polskę!