zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Skansen taboru kolejowego w Chabówce

muzea, skanseny

Parowozy w Chabówce

Chabówka

Parowozy w Chabówce Parowozy w Chabówce

Pług kolejowy

Chabówka

Pług kolejowy Pług kolejowy

Koła i tłoki parowozu

Chabówka

Koła i tłoki parowozu Koła i tłoki parowozu

Parowóz Tp4

Chabówka

Parowóz Tp4 Parowóz Tp4

Lokomotywa spalinowa SM40

Chabówka

Lokomotywa spalinowa SM40 Lokomotywa spalinowa SM40

Parowozy TY51

Chabówka

Parowozy TY51 Parowozy TY51
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Skansen taboru kolejowego w Chabówce posiada największy w kraju zbiór lokomotyw i wagonów. Skansen powstał w 1993 roku w miejscu parowozowni, zbudowanej przez Niemców w 1944 roku. Skansen posiada halę remontową, gdzie zespół specjalistów przygotowuje nowe eksponaty.

W skansenie w Chabówce zobaczyć można między innymi parowozy PT31, TKt1, OKl27, lokomotywy spalinowe SM40, ST43, elektrowozy oraz wiele wagonów i innych urządzeń kolejowych. Jako miejsce odpoczynku dla zwiedzających przygotowano stary peron.

Skansen w Chabówce oprócz eksponatów posiada czynny tabor kolejowy. Wynajmuje pociągi retro. Parowozy z Chabówki biorą udział w wielu różnych imprezach miłośników starych kolei takich jak Parada parowozów w Wolsztynie. Skansen w Chabówce sam organizuje od 2005 roku Parowojazdę, która przyciąga miłośników kolei nie tylko z Polski. Główną atrakcją Parowojazdy są pociągi retro, którymi przejechać można się po okolicznych szlakach kolejowych.

Skansen w Chabówce zwiedzać można codziennie. Przed wejściem znajduje się parking. Skansen znajduje się tuż obok zakopianki. Zdecydowanie warto go zobaczyć odpoczywając w okolicach Zakopanego. Dzień przerwy od górskich wędrówek na pewno się przyda.
  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: płatny

Adres:
Chabówka (małopolskie)

Strony www:
www.parowozy.pl
www.skansen.hg.pl

atrakcje w pobliżu
Gubałówka
Dolina Kościeliska w Tatrach
Kasprowy Wierch
Schronisko na Hali Ornak

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | www.kredyty-mieszkaniowe.pl kabiny dla palących Kartki encyklopedia #Like4Like Exchange System Cash Już wkrótce wyruszamy w Polskę!