zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Wąwóz Myśliborski

inne

Wąwóz Myśliborski

Myślibórz

Wąwóz Myśliborski Wąwóz Myśliborski

Wąwóz Myśliborski

Myślibórz

Wąwóz Myśliborski Wąwóz Myśliborski

Widok z łąki nad parkingiem

Myślibórz

Widok z łąki nad parkingiem Widok z łąki nad parkingiem
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Wąwóz Myśliborski to rezerwat przyrody położony nad potokiem Jawornik. Dla turystów utworzona została ścieżka przyrodnicza, której przejście zajmuje ok 1,5 godziny. Rezerwat utworzono głównie z powodu występującego tu języcznika zwyczajnego. Jawornik zwyczajny jest paprocią, która występuje tylko w kilku miejscach w Polsce. Niestety ta część wąwozu, w której można go zobaczyć jest tak ściśle chroniona, że została zamknięta dla turystów.

Ścieżka dydaktyczna prowadzi początkowo wąwozem wzdłuż potoku Jawornika aż do miejsca, w którym jest on dostępny dla turystów. Następnie wchodzi się wąską ścieżka na szczyt wąwozu, gdzie ścieżka zawraca w stronę parkingu. Po przejściu dębowego lasu wychodzi się na łąkę, z której rozpościera się widok na Myślibórz oraz równiny w kierunku wschodnim. Z żadnego miejsca ścieżki nie widać niestety krajobrazu Pogórza Kaczawskiego wygasłymi wulkanami.

Wąwóz Myśliborski ma bardziej charakter ścieżki edukacyjnej niż atrakcji turystycznej. Dla turystów indywidualnych to tylko spacer przez las nad potokiem. W pełni odkryć mogą walory wąwozu tylko zorganizowane wycieczki z przewodnikiem. Wzdłuż ścieżki znajduje się kilka tablic informacyjnych pozwalających bliżej poznać środowisko Pogórza Kaczawskiego.

Na turystów czeka spory parking. Ponoć jest on płatny jednak zazwyczaj nikt opłat nie pobiera. Osoby z małymi dziećmi mogą przejść z wózkiem wzdłuż potoku do miejsca jego zamknięcia a następnie wrócić tą samą drogą.
  • Currently 1.00/5

Średnia: 1.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: nie
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: płatny
Wstęp: wolny

Adres:
59-411 Myślibórz (dolnośląskie)

Strony www:

atrakcje w pobliżu
Kościół pokoju w Jaworze
Zamek Bolków
Wieża widokowa w Dobromierzu
Zamek Cisy

Bookmark and Share

reklama

    makarony toruń

    makarony i zapiekanki makaronowe dostępne w różnych wariacjach w restauracji z dowozem zapiecz mnie w toruniu, przesz 40 pozycji w menu z dostawa do domu jedz co chcesz

    zapieczmnie.pl

© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!