zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek myśliwski Wieża Odyniec koło Milicza

zamki

Zamek myśliwski Wieża Odyniec

Milicz

Zamek myśliwski Wieża Odyniec Zamek myśliwski Wieża Odyniec

Zamek myśliwski Wieża Odyniec

Milicz

Zamek myśliwski Wieża Odyniec Zamek myśliwski Wieża Odyniec

Zamek myśliwski Wieża Odyniec

Milicz

Zamek myśliwski Wieża Odyniec Zamek myśliwski Wieża Odyniec

Rezerwat przyrody Wzgórze Joanny

Milicz

Rezerwat przyrody Wzgórze Joanny Rezerwat przyrody Wzgórze Joanny

Zamek myśliwski na Wgórzu Joanny

Milicz

Zamek myśliwski na Wgórzu Joanny Zamek myśliwski na Wgórzu Joanny
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Zamek myśliwski "Wieża Odyniec" położony jest na Wzgórzu Joanny nieopodal Milicza. Neogotycki zameczek wybudowany został na najwyższym w okolicy wzniesieniu (230 m n.p.pm) w 1850 roku. Bardzo ładny zameczek posiada 25 metrową wieżę widokową, z której widać całą okolicę. Najlepiej jednak wspiąć się na nią w okresie kiedy na drzewach nie ma liści.

Wejście na wieże nie jest jednak łatwe. Kiedy nieświadomy niczego turysta dociera do wieży dowiaduje się, że klucze do niej można wypożyczyć w Miliczu w siedzibie nadleśnictwa. W tym momencie można co najwyżej pocałować kłódkę i pojechać gdzie indziej.

Aby dotrzeć do Wieży Odyniec trzeba skręcić z drogi krajowej numer 15 z Milicza do Trzebnicy na skrzyżowaniu w lesie na zachód (kierunkowskaz na miejscowość Gruszeczka). Po ok 200 metrach po lewej stronie znajduje się wejście do rezerwatu przyrody Wzgórze Joanny oznaczone tablicą. Przy wejściu znajduje się ponoć parking. Jest on nawet oznaczony na mapce przy wejściu, ale żadnego placu na zostawienie samochodu tam nie ma. Turyści zostawiają samochody wzdłuż drogi - nawet autokary.

Od wejścia do zamku trzeba przejść ok. 800 metrów leśną drogą pośród wysokich buków. Turystów prowadzi zielony szlak oraz ścieżka przyrodnicza. Po drodze mija się leśne oczko wodne.

Ten naprawdę ładny zameczek myśliwski można pokazywać na targach promocji samorządów jako przykład odstraszania turystów. Wieża widokowa z kluczem oddalonym o kilka kilometrów i parking widmo.
  • Currently 2.00/5

Średnia: 2.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: nie
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: brak
Wstęp: wolny

Adres:
56-300 Milicz (dolnośląskie)

Strony www:

atrakcje w pobliżu
Przystanek kolei wąskotorowej w Miliczu
Pałac klasycystyczny w Miliczu
Kościół pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu
Wieża widokowa - Stawy Milickie

Bookmark and Share

reklama
    1. zakup spółki w niemczech
    2. w niemczech jak i obsługa prawna niemieckich przedsiębiorców za granicą handlowe prawo spółek własności intelektualnej restrukturyzacja
    3. oxydia.pl
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Pogotowie Komputerowe Wrocław Biuro Rachunkowe Kielce Biuro rachunkowe Kielce Usługi księgowe Kielce stałe usuwanie owłosienia rzeszów Już wkrótce wyruszamy w Polskę!