zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek w Kole

zamki

Zamek w Kole

Koło

Zamek w Kole Zamek w Kole

Zamek w Kole

Koło

Zamek w Kole Zamek w Kole

Zamek w Kole

Koło

Zamek w Kole Zamek w Kole

Zamek w Kole

Koło

Zamek w Kole Zamek w Kole

Zamek w Kole

Koło

Zamek w Kole Zamek w Kole

Zamek w Kole

Koło

Zamek w Kole Zamek w Kole
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Ruina średniowiecznego zamku zbudowana nad brzegiem Warty przez Kazimierza Wielkiego. Z zamku zachowała się wieża, na którą jednak nie ma wejścia oraz fragmenty murów. Zamek stoi w polu około kilometra od najbliższych zabudowań. Zamek położony wśród pól nad brzegiem rzeki idealnie nadaje się na piknik czy też ognisko. Do zamku biegnie droga gruntowa, którą da się dojechać do ruin.

Zamek zbudowany został przed rokiem 1362 w zakolu Warty na sztucznie usypanym wzgórzu. Zamek miał charakter typowo obronny. Oprócz grubych i wysokich murów broniły go wody rzeki często wylewającej na okoliczne łąki. Świetność zamku przypadłą na wiek XV kiedy to odwiedzali go królowie i wielkopolska szlachta. Po zdobyciu przez Szwedów zamek zaczął podupadać. Do dziś zachowały się tylko fragmenty murów i wieży, które zabezpieczono po ostatniej wojnie.

W Kole zatrzymuje się wiele pociągów relacji Poznań - Warszawa, dlatego można zrobić sobie przerwę w podróży i zobaczyć tą ładnie położoną ruinę. Przejście od stacji kolejowej do samych ruin zajmuje około godziny bo trzeba przejść 2 mosty na Warcie. Jeśli mamy mniej czasu (niż 3 godziny) można zobaczyć zamek z północnego brzegu rzeki dokąd ze stacji PKP jest dużo bliżej. Nie tracimy przy tym wiele ponieważ zamku i tak zwiedzać od środka nie można, a to dlatego że zachowała się wieża i jedna cała ściana.

  • Currently 3.00/5

Średnia: 3.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: nie
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: brak
Wstęp: wolny

Adres:
ul. Zamkowa
62-600 Koło (wielkopolskie)

Strony www:

atrakcje w pobliżu
Spichlerz zbożowy w Kole
Kolegiata w Tumie
Bazylika w Licheniu Starym
Zamek w Uniejowie

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!