zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Muzeum Chopina w Żelazowej Woli

muzea, skanseny

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina

Sochaczew

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina Dom Urodzenia Fryderyka Chopina
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Muzeum Chopina w Żelazowej Woli jest częścią Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Muzeum ma bardzo nowoczesną formę, mimo że przenosi zwiedzających w dosyć odległe czasy. Fryderyk urodził się w Żelazowej Woli 22 lutego lub 1 marca 1810 roku jako syn Mikołaj Chopina i Justyny z Krzyżanowskich. Mikołaj Chopin był guwernantem dzieci hrabiów Skarbków, właścicieli dworku w Żelazowej Woli.

Muzeum Fryderyka Chopina powstało w 1931 roku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Domu Chopina i Komitetu Chopinowski z Sochaczewa. Odbudowano oficynę - budynek, w którym przyszedł na świat Fryderyk Chopin. Odbudowano także park o powierzchni 7 hektarów, w którym zasadzono wiele ciekawych gatunków drzew i krzewów. W okolicach zobaczyć można mazowieckie przycinane wierzby.


Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli znajduje się przy drodze 580 z Warszawy do Sochaczewa. Droga ta zaczyna się przy nowo wybudowanej obwodnicy Warszawy i zamiast jechać drogą krajową nr 2 w kierunku Poznania warto pojechać przez Żelazową Wolę do Sochaczewa. Droga ta nie jest tak zapchana jak krajowa 2 a zaoszczędzony czas można wykorzystać na zobaczenie Dworku Fryderyka Chopina. Muzeum i park odwiedza rocznie ok 200 tysięcy miłośników Chopina z całego świata.
  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: płatny
Wstęp: płatny

Adres:
Żelazowa Wola 15
96-503 Sochaczew (mazowieckie)

Strony www:
chopin.museum

atrakcje w pobliżu
Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie
Żyrardów - XIX - wieczna Osada Fabryczna
Cytadela Warszawska
Nowe Miasto w Warszawie

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Firma KrisPol Zaprasza! Testy sprzętu NOkia Nokia 5800 XpressMusic stoły do masażu listwy obrazowe Już wkrótce wyruszamy w Polskę!