zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek Stary Książ

zamki

Stary Książ

Wałbrzych

Stary Książ Stary Książ

Stary Książ

Wałbrzych

Stary Książ Stary Książ

Stary Książ

Wałbrzych

Stary Książ Stary Książ

Stary Książ

Wałbrzych

Stary Książ Stary Książ

Stary Książ - szlak nad urwiskiem

Wałbrzych

Stary Książ - szlak nad urwiskiem Stary Książ - szlak nad urwiskiem

Stary Książ - widok na Zamek Książ

Wałbrzych

Stary Książ - widok na Zamek Książ Stary Książ - widok na Zamek Książ
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Początki zamku Stary Książ sięgają IX wieku kiedy powstał tu pierwszy gród. Średniowieczny zamek wybudował książę Bolko I Surowy. Po wojnach husyckich zamek stał się siedzibą rycerzy rabusiów co w konsekwencji doprowadziło do jego zniszczenia. Od końca XIV wieku zamek popadł w ruinę. Pod koniec XVIII wieku Jan Henryk VI von Hochberg - właściciel pobliskiego Zamku Książ przemienił Stary Książ w romantyczną ruinę. Do niedawna uważano, że Stary Książ od razu zbudowano jako sztuczna ruinę. Tezę tę obaliły jednak prace archeologiczne.

Stary Książ położony jest nad stromym zboczem nad rzeką Pełcznicą, która oddziela go od Zamku Książ. Z ruin widać zamek Książ, szczególnie w okresie kiedy na drzewach nie ma liści. Do ruin wiedzie ciekawie poprowadzona na stromym zboczu Pełcznicy ścieżka. Miejscami jest tak stromo, że dla turystów przygotowano metalowe pomosty z barierkami. Nad samą rzeką znajduje się mostek, za którym czeka strome podejście do ruin. Trasę tą można raczej odradzić turystom z małymi dziećmi. Do zamku Stary Książ można też dojść od strony Wałbrzycha czerwonym szlakiem. Idąc nim w drugą stronę można obejrzeć Zamek Książ z od strony zachodniej. Niestety drzewa mocno przesłaniają widok dlatego najlepiej wybrać się tam późną jesienią lub wczesną wiosną.
  • Currently 2.00/5

Średnia: 2.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: nie
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: płatny
Wstęp: wolny

Adres:
58-306 Wałbrzych (dolnośląskie)

Strony www:

atrakcje w pobliżu
Zamek Książ
Zamek Cisy
Zamek Wałbrzych Nowy Dwór
Wieża widokowa w Dobromierzu

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Zarabianie przez Internet Ochrona antykorozyjna Download Symbian Opisy programów 5800 XpressMusic forum o biznesie Już wkrótce wyruszamy w Polskę!