zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek Cisy

zamki

Zamek Cisy

Cieszów

Zamek Cisy Zamek Cisy

Zamek Cisy

Cieszów

Zamek Cisy Zamek Cisy

Zamek Cisy - rzeka Czyżanka

Cieszów

Zamek Cisy - rzeka Czyżanka Zamek Cisy - rzeka Czyżanka

Zamek Cisy

Cieszów

Zamek Cisy Zamek Cisy

Zamek Cisy - rzeka Czyżanka

Cieszów

Zamek Cisy - rzeka Czyżanka Zamek Cisy - rzeka Czyżanka

Zamek Cisy

Cieszów

Zamek Cisy Zamek Cisy
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Zamek Cisy znany także jako Cieszów to położone nad stromym zboczem ruiny średniowiecznej warowni zbudowanej za czasów księcia Bolka I czyli w połowie XIII wieku. Zamek otoczony fosą i wysokim urwiskiem od strony rzeki Czyżynki stanowił dobry punkt obronny. W XIV wieku w zamku zadomowili się rycerze rabusie. Zamek Cisy wielokrotnie zmieniał swoich właścicieli. W czasie wojen husyckich zamek został zdobyty i zniszczony. Został po tym odbudowany jednak kolejnych zniszczeń dokonały wojska szwedzkie w czasie wojny trzydziestoletniej. Zamek został spalony i od tego czasu popadł w ruinę.

Dziś zamek posiada status stałej ruiny. Z uwagi na ciężki dojazd odwiedzają go tylko turyści z plecakami i miłośnicy starych zamków. Z zamku zachowała się wieża i część murów. Niestety nie da się wejść na wieżę.

Zamek położony jest na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego i można do niego dojść z Zamku Książ. Najkrótsza droga z Książa wiedzie początkowo czerwonym szlakiem do pomnika przyrody Cis Bolko a następnie zielonym szlakiem do ruin zamku Cisy. Najciekawszym szlakiem jest niewątpliwie droga zielonym lub czerwonym szlakiem od ruin Starego Książa. Poruszając się po szlakach Książańskiego Parku Krajobrazowego warto mieć ze sobą aktualną mapę bo mimo, że znaki są na drzewach namalowane to jednak próżno szukać drogowskazów.

Do zamku można dotrzeć też od strony wsi Ciszów.
  • Currently 2.50/5

Średnia: 2.5/5 ( 2 głosy ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: nie
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: brak
Wstęp: wolny

Adres:
58-310 Cieszów (dolnośląskie)

Strony www:

atrakcje w pobliżu
Zamek Książ
Zamek Stary Książ
Wieża widokowa w Dobromierzu
Zamek Wałbrzych Nowy Dwór

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | odżywki fitness biznes plany stoły do masażu foto Media Social Już wkrótce wyruszamy w Polskę!