zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek w Nidzicy

zamki

Zamek w Nidzicy

Nidzica

Zamek w Nidzicy Zamek w Nidzicy

Zamek w Nidzicy

Nidzica

Zamek w Nidzicy Zamek w Nidzicy

Zamek w Nidzicy

Nidzica

Zamek w Nidzicy Zamek w Nidzicy
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Zamek w Nidzicy zbudowany został przez Krzyżaków na przełomie XIV i XV wieku. Gotycka twierdza wzniesiona została z cegły na wzgórzu i jest dobrze widoczna z całej miejscowości. Na początku XVI wieku podzamcze otoczono murami. Zamek otoczony jest parkiem dlatego odwiedzać go najlepiej w okresie, kiedy na drzewach nie ma liści. Te przeszkadzają szczególnie turystom z zacięciem fotograficznym.

Zamek już w pierwszych latach swojego istnienia zdobyty został przez wojska litewsko - polskie zmierzające pod Grunwald w 1410 roku. Po powrocie do Państwa Krzyżackiego zamek znów został zdobyty przez wojska Władysława Jagiełły w 1414 roku. Zamek w Nidzicy był jeszcze oblegany podczas potopu szwedzkiego w 1656 roku. Dużych zniszczeń w zamku dokonali stacjonujący w Nidzicy żołnierze Napoleona Bonapartego. Po odbudowie zamek przeznaczono siedzibę urzędów miejskich. Największe szkody wyrządziło zamkowi radzieckie bombardowanie w 1945 roku. Obrócony w ruinę zamek odbudowano jednak po wojnie.

Obecnie w zamku w Nidzicy mieści się Muzeum Ziemi Nidzickiej, Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej, Ośrodek Kultury oraz hotel i restauracja. Wstęp na dziedziniec zamku jest bezpłatny. Wstęp do muzeum wymaga zakupienia biletu.

  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: płatny

Adres:
ul. Zamkowa 2
13-100 Nidzica (warmińsko-mazurskie)

Strony www:
www.nok.nidzica.pl
wrota.warmia.mazury.pl

atrakcje w pobliżu
Zamek w Lidzbarku Warmińskim
Muzeum Kurpiowskie w Wachu
Muzeum Chopina w Żelazowej Woli
Żyrardów - XIX - wieczna Osada Fabryczna

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | przewóz osób wynajem autokarów manga Odzież używana sklep internetowy z odzieżą wezkredyt.eu Już wkrótce wyruszamy w Polskę!