zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

JuraPark Solec Kujawski

inne

JuraPark Solec Kujawski - Dinozaur

Solec Kujawski

JuraPark Solec Kujawski - Dinozaur JuraPark Solec Kujawski - Dinozaur

JuraPark Solec Kujawski - dinozaur

Solec Kujawski

JuraPark Solec Kujawski - dinozaur JuraPark Solec Kujawski - dinozaur

JuraPark Solec Kujawski - warsztaty

Solec Kujawski

JuraPark Solec Kujawski - warsztaty JuraPark Solec Kujawski - warsztaty

JuraPark Solec Kujawski - Muzeum

Solec Kujawski

JuraPark Solec Kujawski - Muzeum JuraPark Solec Kujawski - Muzeum

JuraPark Solec Kujawski - Gokarty

Solec Kujawski

JuraPark Solec Kujawski - Gokarty JuraPark Solec Kujawski - Gokarty

JuraPark Solec Kujawski

Solec Kujawski

JuraPark Solec Kujawski JuraPark Solec Kujawski
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
JuraPark w Solcu Kujawskim został zbudowany w 2008 roku, w miejscu o wspaniałym mikroklimacie. Cały obiekt zajmuje powierzchnię ponad 12 ha, a na jego terenie ustawiono ponad sto naturalnej wielkości modeli dinozaurów.

JuraPark w Solcu Kujawskim został stworzony po to, aby łączyć rzeczy przyjemne - rozrywka i rekreacja, z pożytecznym - nauka i edukacja.

Zwiedzanie naszego JuraParku proponujemy rozpocząć w Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha. Można tam zobaczyć kolekcję skamieniałości z następujących po sobie okresów w dziejach Ziemi. Wspaniałym dopełnieniem naszej ekspozycji są fotografie pochodzące z ekspedycji paleontologicznych JuraPark Explorer Team, a także rekonstrukcje paleozoicznych zwierząt. Podczas zwiedzania, możemy dotknąć karbońskiego widłaka, kości dewońskiej ryby pancernej a nawet stromatolitu - maty glonowej, liczącej ponad pół miliarda lat.

W Ogrodzie Zimowym dumnie prezentują się relikty roślinne, a wśród nich paprocie, sagowce i araukarie. W ostatnim czasie wzbogaciliśmy naszą ekspozycję o model ponad dwumetrowego wija karbońskiego i rekonstrukcję najstarszego znanego dziś czworonoga - tetrapoda, którego ślady pochodzące sprzed 395 milionów lat znaleziono w Górach Świętokrzyskich.

Opuszczając muzeum wkraczamy na ścieżkę dydaktyczną JuraParku, która wiedzie przez erę mezozoiku - czyli czas panowania największych żyjących na Ziemi istot - dinozaurów. Prawie półtoragodzinna wędrówka to wspaniała lekcja obrazująca proces ewolucji życia na naszej planecie. Cała podróż urozmaicona jest zaaranżowanymi tematycznymi scenkami rodzajowymi pośród naturalnej i niepowtarzalnej roślinności.

Na terenie naszego obiektu prowadzone są ponadto lekcje muzealne dostosowane do wieku uczestników jak i warsztaty paleontologiczno-plastyczne. Dzieci mogą korzystać z placu zabaw, który jest wyposażony w nowoczesne urządzenia albo zrobić sobie zdjęcie w paszczy groźnego T-Rexa. Dodatkowo posiadamy Park Rozrywki z torem gokartowym, rodzinnym rollercoasterem, karuzelami, kolejką górską, Statkiem Pirackim i pływaczkami. Dla pragnących odsapnąć chwilę proponujemy seanse filmowe w naszym kinie 5D - które z pewnością pobudzi wszystkie wasze zmysły i rozbudzi prawdziwe emocje. Nie opuszczając wygodnego fotela razem udamy się w podróż do przerażającego realnego świata...

Podobne parki dinozaurów można również zobaczyć w JuraPark Bałtów i JuraPark Krasiejów.
  • Currently 0.00/5

Średnia: 0.0/5 ( 0 głosów ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: płatny

Adres:
ul. Sportowa 1
86-050 Solec Kujawski (kujawsko-pomorskie)

Strony www:
www.juraparksolec.pl

atrakcje w pobliżu
Stare Miasto w Bydgoszczy
Zamek w Toruniu
Mysia wieża w Kruszwicy
Zamek w Świeciu nad Wisłą

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!