zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

JuraPark Krasiejów

inne

JuraPark Krasiejów - dinozaury

Krasiejów

JuraPark Krasiejów - dinozaury JuraPark Krasiejów - dinozaury

JuraPark Krasiejów - statek

Krasiejów

JuraPark Krasiejów - statek JuraPark Krasiejów - statek

JuraPark Krasiejów

Krasiejów

JuraPark Krasiejów JuraPark Krasiejów

JuraPark Krasiejów - kolejka

Krasiejów

JuraPark Krasiejów - kolejka JuraPark Krasiejów - kolejka

JuraPark Krasiejów - dmuchaniec

Krasiejów

JuraPark Krasiejów - dmuchaniec JuraPark Krasiejów - dmuchaniec

JuraPark Krasiejów - pawilon muzealny

Krasiejów

JuraPark Krasiejów - pawilon muzealny JuraPark Krasiejów - pawilon muzealny
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
JuraPark Krasiejów to trzeci z kolei obok JuraParku Bałtów i JuraParku Solec park tematyczny. Lokalizacja parku nie jest przypadkowa. Odkrywka w Krasiejowie to miejsce licznych znalezisk triasowych kręgowców. Wśród wielu wydobytych okazów opisano między innymi nowego pradinozaura nazwanego Silesaurus Opolensis.

JuraPark Krasiejów rozpościera się na powierzchni ok. 40 hektarów. Wraz z licznymi atrakcjami tworzy kompleks edukacyjno-rozrywkowy. Jedną z największych atrakcji parku jest Tunel Czasu czyli 8 minut z historii powstania wszechświata. Jest to jedyna w Polsce atrakcja tego typu. Niezwykła podróż kapsułą czasu począwszy od wielkiego wybuchu po kolejne etapy kształtowania się życia na Ziemi.

Kolejne ciekawe miejsce to 1500 metrowa ścieżka edukacyjna, którą przemierzamy poszczególne okresy ery dinozaurów. Wzdłuż trasy rozmieszczone są rekonstrukcje dinozaurów oraz liczne foto-realistyczne plansze przedstawiające środowiska roślinne.

Muzealny Pawilon Paleontologiczny zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Ekspozycja pt. "Świat Opolskiego Dinozaura" ma charakter "In situ". W pawilonie odbywają się lekcje muzealne i warsztaty edukacyjne.

W JuraParku można obejrzeć tematyczne filmy w technologii 5D. Prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych.

JuraPark Krasiejów to park rozrywki stworzony z myślą o zapewnieniu wspaniałej przygody dla całych rodzin. Dlatego na terenie obiektu znajdują się plac zabaw o powierzchni ponad 3000 m2, małpi gaj, gold mine coaster, statek piracki, kaczki pływaczki, gokarty, basen z kulkami, dmuchańce, byk rodeo, eurobungy, karuzele, kolejka szynowa a nawet plaża.

Dojazd do parku jest dobrze oznaczony kierunkowskazami a przed wejściem znajduje się parking jak przed hipermarketem. W słoneczne letnie weekendy bywa mocno zapełniony.
  • Currently 3.00/5

Średnia: 3.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: płatny

Adres:
ul. 1 Maja 10
46-040 Krasiejów (opolskie)

Strony www:
www.juraparkkrasiejow.pl

atrakcje w pobliżu
Klasztor franciszkański na Górze Św. Anny
Zoo Opole
Muzeum Wsi Opolskiej
Zamek w Toszku

Bookmark and Share

reklama
    1. agd tanie
    2. Przejrzyj naszą ofertę urządzeń AGD. Duży wybór, szybka dostawa. Zamów teraz!
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | eXtreme Themes Gallery manga artykuły biurowe, biuroserwis stoły do masażu forum mlodziezowe Już wkrótce wyruszamy w Polskę!