zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Kasprowy Wierch

góry, formacje skalne

Kasprowy Wierch

Zakopane

Kasprowy Wierch Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch

Zakopane

Kasprowy Wierch Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch

Zakopane

Kolejka na Kasprowy Wierch Kolejka na Kasprowy Wierch

Obserwatorium IMGW

Zakopane

Obserwatorium IMGW Obserwatorium IMGW

Okolice Kasprowego Wierchu

Zakopane

Okolice Kasprowego Wierchu Okolice Kasprowego Wierchu

Widok na Tatry Zachodnie

Zakopane

Widok na Tatry Zachodnie Widok na Tatry Zachodnie
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Kasprowy Wierch to najczęściej odwiedzany tatrzański szczyt. Dzieje się tak za sprawą kolei linowej zbudowanej w 1936 roku. Położony w Tatrach Zachodnich szczyt o wysokości 1987 m n.p.m. odwiedza nawet kilka tysięcy turystów dziennie. Wjazd kolejką linową oszczędza turystom około 4 godzin marszu pod górę. Niestety z powodu dużej ilości chętnych na wjazd czas oczekiwania też może wynosić klika godzin. Kolej linowa na Kasprowy Wierch została zmodernizowana w 2008 roku.

Kasprowy Wierch to dobre miejsce na początek pieszej wędrówki w Tatry Wysokie lub Tatry Zachodnie. Bardzo ciekawym jest czerwony szlak, którym można dość przez Przełęcz pod Świnicą do Doliny Pięciu Stawów Polskich a nawet dalej do Morskiego Oka. Jest to jednak długi i trudny marsz. Na wielu odcinkach trasy trzeba przytrzymywać się zamontowanych łańcuchów. Nieostrożność może doprowadzić do upadku ze skał. Innym utrudnieniem na tatrzańskich szlakach są tworzące się na przewężeniach korki.

Kasprowy Wierch to także popularna stacja narciarska z dwoma długimi trasami zjazdowymi przeznaczonymi dla doświadczonych narciarzy. Są to trasy Goryczkowa i Gąsienicowa.

Do stacji dolnej wyciągu (Kuźnice) można dostać się busem, bryczką lub na piechotę. Z miejsca do którego można dojechać własnym samochodem jest ok 25 minut drogi. Samochód można zostawić na jednym z płatnych parkingów lub bezpłatnie wzdłuż ulic: Droga na Bystre (najbliżej), Oswalda Balzera, Zamoyskiego i Alei 3 Maja. Ulice te wyremontowane zostały za pieniądze z UE i miasto nie może pobierać opłat za parkowanie przy nich. Są tam wyznaczone miejsca parkingowe, ale starcza tylko dla tych, którzy przyjeżdżają najwcześniej.
  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: brak
Wstęp: wolny

Adres:
Zakopane (małopolskie)

Strony www:
www.kasprowy-wierch.pl
www.kasprowywierch.biz

atrakcje w pobliżu
Dolina Pięciu Stawów Polskich
Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów
Morskie Oko
Gubałówka

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | RaFiK Blog Mieszkania Kołobrzeg szkolenia dla sekretarek Artykuły Nokia encyklopedia Już wkrótce wyruszamy w Polskę!