zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Rysy - Tatry Wysokie

góry, formacje skalne

Rysy

Zakopane

Rysy Rysy

Widok ze szlaku na Rysy

Zakopane

Widok ze szlaku na Rysy Widok ze szlaku na Rysy
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Rysy w Tatrach Wysokich to najwyższy szczyt Polski o wysokości 2499 m n.p.m. Góra znajduje się nad Morskim Okiem i leży na granicy polsko-słowackiej. Dojście od strony polskiej jest strome, długie i wycieczka na Rysy zajmuje zazwyczaj cały dzień. Wszyscy, którzy dotrą na szczyt czerwonym szlakiem mogą ku swojemu zdziwieniu zobaczyć, że od strony Słowacji wiedzie na szczyt łatwa ścieżka. Dojście ze schroniska nad Morskim Okiem zajmuje prawie 4 godziny. Szlak wiedzie brzegiem Morskiego Oka, następnie koło Czarnego Stawu i dalej stromą ścieżką na szczyt. Szlak jest na tyle stromy, że często trzeba wspomagać się zamontowanymi łańcuchami. Tuż przed samym wierzchołkiem przechodzi się wąską półką nad przepaścią i jedynym zabezpieczeniem jest łańcuch po stronie skały. Wycieczkę na Rysy można polecić zatem osobom bez lęku wysokości. Trudy wspinaczki rekompensują natomiast widoki na Tatry Wysokie i górskie jeziorka.

Jak w każde popularne miejsce tak i na Rysy najlepiej wybrać się wcześnie rano kiedy jeszcze nie ruszą tabuny mieszczuchów. Jako, że Morskie Oko znajduje się dosyć daleko od Zakopanego najlepiej jest przenocować w jednym ze schronisk w okolicy żeby rano nie tracić czasu. Oprócz schronisk tuż pod morskim okiem znajduje się pole namiotowe rozbite na drewnianych platformach, w których zazwyczaj nocują amatorzy wspinaczki górskiej. Jak są wolne miejsca, przyjmują też zwykłych turystów.
  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: nie
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: brak
Wstęp: wolny

Adres:
Zakopane (małopolskie)

Strony www:

atrakcje w pobliżu
Morskie Oko
Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów
Dolina Pięciu Stawów Polskich
Kasprowy Wierch

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!