zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Latarnia morska Hel

latarnie morskie

Latarnia morska Hel

Hel

Latarnia morska Hel Latarnia morska Hel

Latarnia morska na Helu

Hel

Latarnia morska na Helu Latarnia morska na Helu

Schody na wieżę latarni

Hel

Schody na wieżę latarni Schody na wieżę latarni
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Latarnia morska w Helu w obecnym kształcie została zbudowana w 1942 roku. Ośmioboczna, ceglana wieża o wysokości 41,5 metra znajduje niemal na samym końcu Półwyspu Helskiego. Poprzedni obiekt zbudowany w 1827 roku miał kształt okrągłej wierzy o niemal identycznej wysokości. Dziewiętnastowieczna latarnia morska została wysadzona przez broniące się w Helu wojska polskie 19 września 1939 roku ponieważ była dobrym punktem orientacyjnym dla niemieckich artylerzystów.

Zanim jeszcze wybudowano w Helu pierwszą wieżę latarni palono tu ogień dla przepływających statków. Najstarsze podania mówią o XIII wieku.

Latarnię morską na Helu zwiedzać można tylko w sezonie letnim. Przyjeżdżający samochodem na Helu muszą liczyć się z tym, że za parking będą musieli zapłacić. Na wszystkich ulicach ustawiony jest zakaz zatrzymywania albo parkomat. Nieco tańsze jest parkowanie na prywatnych parkingach. Wszędzie gdzie można by wjechać i zaparkować ustawione są zakazy wjazdu, które nie obowiązują tylko mieszkańców. Od takie nierówne traktowanie obywateli w zależności od miejsca zamieszkania. Do samej latarni podjechać można tylko rowerem lub melexem.

Latarni morskiej na Helu nie mogą zwiedzać dzieci do 4 roku życia. Ze szczytu latarni rozpościera się widok na cały cypel, a w czasie dobrej pogody dojrzeć można Trójmiasto. Niestety okolicę podziwiać można tylko przez szybę.
  • Currently 3.00/5

Średnia: 3.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: nie
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: płatny
Wstęp: płatny

Adres:
ul. Bałtycka 4
84-150 Hel (pomorskie)

Strony www:
www.cmm.pl
hela.com.pl

atrakcje w pobliżu
Fokarium w Helu
Latarnia morska Jastarnia
Bunkry w Jastarni (Ośrodek Oporu Jastarnia)
Akwarium Gdyńskie

Bookmark and Share

reklama

    Wypożyczalnia Samochodów Koszalin

    Tania wypożyczalnia samochodów osobowych w Koszalinie. Wysoka jakość usług w dobrej cenie. Bezgotówkowy wynajem pojazdów zastępczych z OC sprawcy.

    awynajem.koszalin.pl

© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | okna pcv kraków Bulterier szczenięta wzrost Agnieszka Chylińska fotograf foto Już wkrótce wyruszamy w Polskę!