zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Fontanna multimedialna we Wrocławiu

parki, ogrody

Fontanna we Wrocławiu

Wrocław

Fontanna we Wrocławiu Fontanna we Wrocławiu

Fontanna we Wrocławiu

Wrocław

Fontanna we Wrocławiu Fontanna we Wrocławiu

Fontanna we Wrocławiu

Wrocław

Fontanna we Wrocławiu Fontanna we Wrocławiu
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Wrocławska fontanna multimedialna powstała w 2009 roku i jest jednym z najciekawszych i największych tego typu obiektów na świecie. Fontanna zbudowana została w otoczeniu Hali Stulecia i Pergoli. Fontannę otwarto 4 czerwca w 20 rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce.

Wrocławska fontanna to połączenie dźwięku, światła i wody. Woda z 300 dysz wyrzucana jest nawet na 40 metrów w niebo. Co 2 godziny odbywa się kilkunastominutowy pokaz przy muzyce klasycznej lub nowoczesnej. Pokazy wieczorne wzbogacone są o światło. Wieczorne pokazy wzbogacone mogą ogniem buchającym z kilku specjalnych dysz. Woda tworzy też ekran, na którym wyświetlane mogą być obrazy.

Pokazy wrocławskiej fontanny multimedialnej odbywają się w sezonie letnim w godzinach od 10.00 do 22.00. W godzinach wieczornym pokazy wzbogacone są o efekty świetlne. Dodatkowo odbywają się pokazy specjalne. Ich harmonogram zamieszczony jest na oficjalnej stronie fontanny.(linki w prawej kolumnie)

Wokół fontanny oraz Hali Stulecia (Hala ludowa) znajdują się liczne parkingi - niestety płatne. W niedzielę za darmo parkować można wzdłuż zoo, ale o miejsca nie jest łatwo. W okolice fontanny łatwo jest dojechać. Należny się kierować na Halę Stulecia lub ogród zoologiczny. Osoby bez samochodu łatwo dojechać mogą autobusem lub tramwajem (kierunek Biskupin).
  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: brak
Wstęp: wolny

Adres:
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław (dolnośląskie)

Strony www:
www.wroclawskafontanna.pl
www.wroclaw.pl

atrakcje w pobliżu
Ogród Japoński we Wrocławiu
Hala Stulecia we Wrocławiu
Zoo Wrocław
Most Grunwaldzki we Wrocławiu

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!