zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek Piastów Śląskich w Brzegu

zamki

Zamek w Brzegu

Brzeg

Zamek w Brzegu Zamek w Brzegu

Zamek w Brzegu

Brzeg

Zamek w Brzegu Zamek w Brzegu

Muzeum Piastów Śląskich

Brzeg

Muzeum Piastów Śląskich Muzeum Piastów Śląskich

Krużganki Śląskiego Wawelu

Brzeg

Krużganki Śląskiego Wawelu Krużganki Śląskiego Wawelu

Zamek od strony parku

Brzeg

Zamek od strony parku Zamek od strony parku

Mauzoleum Piastów Śląskich

Brzeg

Mauzoleum Piastów Śląskich Mauzoleum Piastów Śląskich
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Zamek w Brzegu i znajdujące się w nim Muzeum Piastów Śląskich to bardzo ciekawe miejsce położone w połowie drogi między Wrocławiem i Opolem. Początki zamku sięgają XIII wieku jednak obecny obecny kształt obiektu pochodzi z XVI wieku, kiedy to zamek przebudowano wzorując się na Wawelu. Podobnie jak Wawel zamek w brzegu posiada renesansowe krużganki. Z powodu tego naśladownictwa brzeski zamek nazywany jest Śląskim Wawelem.

Najbardziej charakterystycznym fragmentem zamku jest bogato zdobiona brama wjazdowa, którą zbudował Jerzy II Brzeski. Na fasadzie bramy znajdują się figury fundatora i jego małżonki w naturalnych rozmiarach. Ponadto są tam popiersia pierwszych władców polskich oraz książąt śląskich.

W zamku mieści się Muzeum Piastów Śląskich, w którym zobaczyć możemy dawne stroje, wielką makietę dawnego Brzegu oraz meble. W podziemiach znajduje się Mauzoleum Piastów Śląskich.

Zamek zwiedzać można bez opłat trzeba jednak zapłać za wejście do muzeum. W muzeum nie wolno robić zdjęć czego rygorystycznie pilnują pracownicy, którzy chodzą za zwiedzającymi i wręcz patrzą im na ręce.

Przed zamkiem znajduje się duży parking. Niestety samochody stają tak blisko, że zasłaniają słynną bramę wjazdową. Od strony Odry zamek przylega do parku, w którym znajduje się plac zabaw dla dzieci. Niestety sam Brzeg pełen jest pijaków i wydzierających się cyganów, więc nie wydaje się zbyt bezpiecznym miastem.
  • Currently 5.00/5

Średnia: 5.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: płatny

Adres:
Plac Zamkowy 1
49-300 Brzeg (opolskie)

Strony www:
www.zamek.brzeg.pl

atrakcje w pobliżu
Kościół obronny w Żórawinie
Pałac w Goszczu
Muzeum Wsi Opolskiej
Zoo Wrocław

Bookmark and Share

reklama
    1. firma osuszająca
    2. Szybko i skutecznie osuszanie budynków, osuszanie warstw izolacyjnych oraz wyposażenia. Niskie ceny. Zadzwoń tel. 799 978 679
    3. optimal-osuszanie.pl
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Skarpety sportowe męskie stoły do masażu fotografia wesele wesele Już wkrótce wyruszamy w Polskę!