zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Śnieżka

góry, formacje skalne

Szlaki na Śnieżkę

Karpacz

Szlaki na Śnieżkę Szlaki na Śnieżkę

Śnieżka

Karpacz

Śnieżka Śnieżka

Obserwatorium na Śnieżce

Karpacz

Obserwatorium na Śnieżce Obserwatorium na Śnieżce

Na szczycie Śnieżki

Karpacz

Na szczycie Śnieżki Na szczycie Śnieżki

Szlak na Śnieżkę

Karpacz

Szlak na Śnieżkę Szlak na Śnieżkę

Śnieżka

Karpacz

Śnieżka Śnieżka
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy (1602 m n.p.m.) i cel wycieczek urlopowiczów wypoczywających w Karpaczu i okolicach. Śnieżka położona jest na granicy polsko - czeskiej i na jej szczycie znajduje się charakterystyczne okrągłe obserwatorium meteorologiczne. Jest to najbardziej charakterystyczny szczyt polskich Sudetów a swą nazwę zawdzięcza, pokrywie śnieżnej, która utrzymuje się pod szczytem aż do późnej wiosny.

Na Śnieżkę dotrzeć można szklakami z wielu stron. Najpopularniejsza wśród turystów jest droga z Kopy, na którą wjechać można wyciągiem krzesełkowym z Karpacza. Do szczytu dojść można również malowniczym szlakiem od Kościółka Wang, przez schronisko Strzecha Akademicka. Przez Śnieżkę wiedzie czerwony szlak znany jako Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej.

Większość szlaków na Śnieżkę łączy się przy schronisku Dom Śląski, z którego na szczy prowadzą dwie drogi. Bardzo męczący czarny szlak oraz podejście drogą, które pokonać można nawet z wózkiem. (UWAGA: w sezonie 2013 szlak na Śnieżkę jest remontowany i zamknięty dla turystów.)

Inna, mniej zatłoczona droga na Śnieżkę wiedzie z Przełęczy Okraj, gdzie można zostawić samochód. Przejście czerwonym szlakiem zajmuje ok. 2h 30'. Początek drogi z Przełęczy Okraj do Sowiej Przełęczy warto przejść szlakiem niebieskim wiodącym przez Skalny Stół. Szlak ten jest trudniejszy bo zaczyna się od stromej wspinaczki, ale trudy wędrówki rekompensują widoki ze Skalnego Stołu. Na szlaku z Sowiej Przełęczy na Śnieżkę mija się czeskie schronisko Jelenka, gdzie warto odpocząć przed kolejnym ciężkim podejściem.

Na Śnieżce dominuje bardzo surowy klimat - niskie temperatury i silny wiatr, dlatego przed wyjściem należy sprawdzić warunki atmosferyczne na szczycie i odpowiednio się ubrać. Nawet kiedy w Karpaczu jest upał warto wziąć ze sobą bluzę.
  • Currently 5.00/5

Średnia: 5.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: brak
Wstęp: wolny

Adres:
Karpacz (dolnośląskie)

Strony www:

atrakcje w pobliżu
Schronisko Dom Śląski
Schronisko PTTK Strzecha Akademicka
Schronisko PTTK Samotnia
Świątynia Wang

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!