zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zakręt śmierci

inne

Zakręt śmierci

Szklarska Poręba

Zakręt śmierci Zakręt śmierci

Zakręt śmierci

Szklarska Poręba

Zakręt śmierci Zakręt śmierci

Karkonosze i zamek Chojnik

Szklarska Poręba

Karkonosze i zamek Chojnik Karkonosze i zamek Chojnik

Zakręt śmierci

Szklarska Poręba

Zakręt śmierci Zakręt śmierci
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Zakręt śmierci to bardzo ostry zakręt na Drodze Sudeckiej ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju. Miejsce to zawdzięcza swą nazwę serii tragicznych wypadków, które miały tu miejsce. Najbardziej znany wypadek miał miejsce w 1945 roku kiedy w przepaść z zakrętu śmierci spadło kilka radzieckich ciężarówek z żołnierzami. Przyczyny tego wypadku nie są znane. Mówi się, że powodem byłą gęsta mgła, ale inna wersja mówi o nietrzeźwych kierowcach.

Zakręt śmierci został zbudowany przez Niemców w latach 1935 - 1937 jako obiekt militarny. W razie potrzeby miał zostać wysadzony w powietrze i utrudnić przejazd tą drogą. Pod drogą znajdują się komory minerskie, w których w razie potrzeby miały zostać zdetonowane ładunki wybuchowe.

Zakręt śmierci jest częstym celem krótkich wycieczek turystów przebywających w Szklarskiej Porębie nie tylko z powodu swojej przeszłości. Jest to także znany punkt widokowy, z którego podziwiać można panoramę Karkonoszy od Szrenicy aż po Śnieżkę. Z zakrętu śmierci dobrze widać też Jelenią Górę i dużą część Kotliny Jeleniogórskiej. Uważny obserwator może dojrzeć zamek Chojnik. Za czasów niemieckich miejsce to nosiło nazwę "Złoty wodok".

Do zakrętu śmierci można dojść ze Szklarskiej Poręby czarnym szklakiem, który wiedzie wzdłuż drogi asfaltowej. Z zakrętu śmierci wiedzie żółty szlak do schroniska Wysoki Kamień.
  • Currently 2.00/5

Średnia: 2.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: płatny
Wstęp: wolny

Adres:
Szklarska Poręba (dolnośląskie)

Strony www:
www.szklarskaporeba.pl
www.szklarska-poreba.pl

atrakcje w pobliżu
Park Dinozaurów (Dinopark) Szklarska Poręba
Huta szkła kryształowego Julia
Schronisko Wysoki Kamień
Schronisko pod Łabskim Szczytem

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | garaż blaszany garaże blaszane stoły do masażu foto fotografia To Jest Droga Już wkrótce wyruszamy w Polskę!