zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Wydma Łącka

góry, formacje skalne

Wydma Łącka

Łeba

Wydma Łącka Wydma Łącka

Wydmy

Łeba

Wydmy Wydmy

Wydma Łącka

Łeba

Wydma Łącka Wydma Łącka

Wydma Łącka

Łeba

Wydma Łącka Wydma Łącka

Wydma Łącka

Łeba

Wydma Łącka Wydma Łącka

Wydma Łącka

Łeba

Wydma Łącka Wydma Łącka
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Wydma Łącka to najbardziej znane miejsce Słowińskiego Parku Narodowego. Ten skrawek pustynnego krajobrazu przyciąga turystów wypoczywających w Łebie i okolicach. Z uwagi na sporą wysokość (ok.42 m n.p.m.) wydma ta nazywana jest często Górą Łącką. Ruchome wydmy przemieszczają się nawet kilka metrów rocznie. Wydma Łącka zawdzięcza swą nazwę wiosce Łączka, która została zasypana przez piaski ok 300 lat temu.

Ze szczytu wydmy rozpościera się widok na piaski wydmy, jezioro Łebsko, morze Bałtyckie a nawet wzgórze Rowokół - najwyższy punkt okolicy.

Na wydmę można dotrzeć drogą lub plażą. Aby dostać się drogą z Łeby trzeba przebyć odcinek ok 9 kilometrów. Samochodem dotrzeć można do Rąbki, gdzie znajduje się najbliżej wydmy położony (6 km od wydmy) parking płatny. Z Rąbki do Wydmy Łąckiej dotrzeć można elektrycznym melexem, ale przyjemność ta kosztuje 15 PLN w jedną stronę. W Rąbce wypożyczyć też można rower w cenie 10 PLN za godzinę - warto więc rozważyć wypożyczenie roweru w Łebie za połowę tej ceny. Z Łeby do Rąbki wiedzie ścieżka rowerowa. Z Łeby do Rąbki jest zaledwie 3 km. Dodatkową opłatą jest wstęp do Słowińskiego Parku Narodowego w cenie ok 4 zł. Dojście do wydmy plażą wybiera niewielka grupa piechurów.

Po drodze do Wydmy Łąckiej można zatrzymać się w Muzeum Wyrzutnia Rakiet, na terenie której znajduje się wieża widokowa - trzeba jednak przyznać, że Wydmy Łąckiej to z niej wiele nie widać.
  • Currently 5.00/5

Średnia: 5.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: nie
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: płatny
Wstęp: płatny

Adres:
Łeba (pomorskie)

Strony www:

atrakcje w pobliżu
Muzeum Wyrzutnia Rakiet w Łebie
Park dinozaurów w Łebie
Hotel Neptun (Dom Kuracyjny) w Łebie
Pałac w Nowęcinie

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Już wkrótce wyruszamy w Polskę!