zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Twierdza Kłodzka

bunkry, fortyfikacje

Twiedza Kłodzka

Kłodzko

Twiedza Kłodzka Twiedza Kłodzka

Twierdza Kłodzka

Kłodzko

Twierdza Kłodzka Twierdza Kłodzka

Twierdza Kłodzka

Kłodzko

Twierdza Kłodzka Twierdza Kłodzka

Twierdza Kłodzka

Kłodzko

Twierdza Kłodzka Twierdza Kłodzka

Twierdza Kłodzka

Kłodzko

Twierdza Kłodzka Twierdza Kłodzka

Twierdza Kłodzka - chodniki minerskie

Kłodzko

Twierdza Kłodzka - chodniki minerskie Twierdza Kłodzka - chodniki minerskie
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Twierdza Kłodzka to wielka fortyfikacja górująca nad miastem. Fortyfikacje powstały głownie w XVII i XVIII wieku. Twierdza w Kłodzku powstała w miejscu zamku obronnego, jednak początki fortyfikacji na Górze Zamkowej sięgają X wieku, kiedy to istniał w tym miejscu gród obronny otoczony drewnianą palisadą. Swą świetność Twierdza Kłodzka podobnie jak pobliska Twierdza Srebrna Góra przeżyła podczas panowania króla pruskiego Fryderyka II, którego plan zakładał rozbudowę fortów i umocnień na Dolnym Śląsku. W drugiej połowie XIX wieku w związku rozwojem techniki wojskowej twierdza straciła swoje militarne znaczenie.

Dziś Twierdza Kłodzka udostępniona jest turystom. Z bastionów twierdzy rozciąga się piękna panorama Kłodzka i całej Kotliny Kłodzkiej. W czasie dobrej pogody widać najbardziej znany szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki.

Jedną z większych atrakcji Twierdzy są chodniki minerskie zwane popularnie labiryntem. Chodniki minerskie budowano w celu obrony przed nacierającą piechotą i przeciwdziałaniu podkopom pod mury. Obecnie za dodatkową opłatą możliwe jest przejście blisko kilometrowej trasy podziemnej z przewodnikiem. Z uwagi na niską wysokość chodników trasa przeznaczona jest dla osób nie cierpiących na choroby serca ani klaustrofobię (najniższy chodnik ma zaledwie 90 cm). Wejście do podziemi dostępne jest dla dzieci od 5 roku życia.
  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: nie
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: płatny

Adres:
ul. Grodzisko 1
Kłodzko (dolnośląskie)

Strony www:

atrakcje w pobliżu
Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku
Most Św. Jana w Kłodzku
Pałac w Żelaźnie
Wieża rycerska w Żelaźnie

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | eXtreme Themes Gallery mp3 download wózki widłowe Bezpośrednie linki stoły do masażu Już wkrótce wyruszamy w Polskę!