Jedna z największych i na pewno najpiękniejszych latarni na polskim wybrzeżu. Wybudowana na wysokim klifie 45 metrowa budowla góruje nad okolicą i jest najczęściej odwiedzaną atrakcją Wybrzeża Rewalskiego.
Dla turystów udostępniony jest taras widokowy, na który prowadzą kręte schody - jest ich 208. Z góry roztacza się piękny widok na Niechorze, plażę oraz jezioro Liwia Łuża, które ma status rezerwatu ornitologicznego. Jezioro jest od strony Niechorza i Pogorzelicy porośnięte gęstą roślinnością i trudno dostępne dlatego właśnie z latarni morskiej widać je najlepiej.
Do latarni od strony Niechorza prowadzi chodnik zbudowany nad wysokim klifem. Przy latarni znajduje się ogród z 2 metrowymi żywopłotami oraz zejście, stromymi schodkami, aż na betonowy wał ochronny i plażę. Latarnia oraz ogród przy latarni zostały wpisane do rejestru zabytków
Latarnia wybudowana została w 1866 roku i była kilkukrotnie przebudowywana. Zasięg światła latarni wynosi 37 kilometrów.