zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Atrakcje turystyczne Wrocławia

Stolica Dolnego Śląska

Katedra na Ostrrowie Tumskim

Wrocław

Katedra na Ostrrowie Tumskim Katedra na Ostrrowie Tumskim

Ogród botaniczny we Wrocławiu

Wrocław

Ogród botaniczny we Wrocławiu Ogród botaniczny we Wrocławiu

Widok na wrocławski rynek

Wrocław

Widok na wrocławski rynek Widok na wrocławski rynek

Widok na Ostrów Tumski

Wrocław

Widok na Ostrów Tumski Widok na Ostrów Tumski

Fontanna we Wrocławiu

Wrocław

Fontanna we Wrocławiu Fontanna we Wrocławiu

Hala Stulecia we Wrocławiu

Wrocław

Hala Stulecia we Wrocławiu Hala Stulecia we Wrocławiu
Wrocław to jedno z najstarszych miast w Polsce. Oficjalne pojawia się w dokumentach w roku 1000 kiedy to zostało ustanowione jako stolica biskupstwa, jednak osada nad Odrą powstała już kilka wieków wcześniej. Dzięki tak długiej historii wśród licznych atrakcji turystycznych Wrocławia spotkać można wiele zabytków reprezentujących różne style w architekturze.

Zabytki Wrocławia

Najstarszym zachowanym obiektem jest kaplica św. Marcina - pozostałość po zamku na Ostrowie Tumskim zbudowanym w XII wieku przez Bolesława Wysokiego z dynastii Piastów Śląskich. Jedną z najstarszych i niewątpliwie największych atrakcji, które przyciągają turystów do Wrocławia jest Wrocławska Katedra, której początki sięgają XII wieku. Romańska budowla była wielokrotnie przebudowywana a dziś jedna z jej wież jest punktem widokowym.

Poza zabytkami skupionymi na Ostrowie Tumskim warto zobaczyć rynek i przylegające do niego uliczki. Wrocławski rynek do duży plac ze znajdującym się na środku ratuszem. Obok Krakowskiego można zaliczyć go do najładniejszych w Polsce. Oprócz bogato zdobionego, późnogotyckiego ratusza oraz wyremontowanych kamieniczek rynek we Wrocławiu słynie z wielu imprez oraz niepowtarzalnego klimatu ciągłej zabawy.

Oprócz zabytków sprzed wielu wieków we Wrocławiu zobaczyć można również ciężkie budowle okresu ekspresjonizmu i modernizmu. Najbardziej znaną i przyciągającą wielu turystów jest Hala Stulecia - obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Inną cenioną atrakcją modernistyczną są budynki powstałe na wystawę WuWa (Wystawa mieszkania i miejsca pracy) w 1929 roku. Przyjeżdżający do stolicy Dolnego Śląska pociągiem mogą zobaczyć jeszcze jeden wspaniały obiekt - wyremontowany w 2012 roku dworzec kolejowy.

Parki i Ogrody

Wrocław oferuje mieszkańcom i przyjezdnym wiele terenów rekreacyjnych. Wśród licznych parków najbardziej znany jest położony tuż obok Hali Stulecia Park Szczytnicki. Jego (płatną niestety) częścią jest Ogród Japoński. Jedną z najnowszych atrakcji Wrocławia jest fontanna multimedialna przy Hali Stulecia. Pokazy zarówno te codzienne jak i specjalne pokazy nocne przyciągają tłumy widzów.

Tuż obok hali o Ogrodu Japońskiego znajduje się Wrocławskie Zoo - jedno z największych w Polsce. Powstały w 1856 ogród może poszczycić się największą liczbę posiadanych gatunków zwierząt. Oprócz zoologicznego we Wrocławiu nieopodal katedry znajduje się ładny ogród botaniczny.

Muzea

Tak duże miasto jak Wrocław oferuje kilka ciekawych muzeów, wśród nich Muzeum Narodowe, Muzeum Architektury, Muzeum Miejskie, Muzeum Przyrodnicze. Jednym z najciekawszych eksponatów muzealnych jest Panorama Racławicka. Wielki obraz Jana Styki i Wojciecha Kossaka zajmuje cały specjalnie przygotowany do jego ekspozycji budynek i przyciąga rzesze turystów z całego świata. Bilety rezerwować trzeba zazwyczaj z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Inne atrakcje Wrocławia

Oprócz zabytków, parków i ogrodów Wrocław ma też wiele miejsc do odpoczynku i relaksu. Wśród najciekawszych wymienić trzeba Wrocławski Park Wodny, rejsy statkami po Odrze czy Park Linowy na wyspie Opatowieckiej.
reklama
informacjeAtrakcje miasta
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć położenie atrakcji

Bookmark and Share

reklama
      kosiarka spalinowa najnowsze ogłoszenia na
    1. jezyk angielski dla dzieci raszyn
    2. Nasze kursy angielskiego dla dorosłych to skuteczna droga do opanowania języka.
    3. inter-lingua.pl
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | artykuły biurowe, biuroserwis stoły do masażu foto fotografia wesele Już wkrótce wyruszamy w Polskę!